Premiera biografii H. P. Lovecrafta

30 listopada 2010 | Książki | 0 comments | Autor:

Już dziś oficjalna premiera biografii H. P. Lovecrafta autorstwa S. T. Joshiego, którą z angielskiego przełożył jeden z członków naszej redakcji, Mateusz Kopacz, a opublikowało wydawnictwo Zysk i S-ka. Nie wszędzie książka jest już dostępna i trzeba będzie zapewne odrobinę poczekać nim zaistnieje szersza możliwość jej kupna. Przypominamy, że H. P. Lovecraft. Biografia ma 1180 stron, twardą oprawę i kosztuje 59 zł. Jest to mus dla każdego fana pisarza z Providence!

A już niebawem na naszej stronie konkurs, w którym do wygrania będą egzemplarze tej opasłej księgi. Także bądźcie czujni!

Opis wydawcy:

„H.P. Lovecraft. Biografia” to przełomowe dzieło w dziedzinie badań życia i twórczości Lovecrafta, najlepsza na świecie biografia tego pisarza. Jej autor, znany na świecie krytyk, uznaje tę książkę za dzieło swojego życia, ukoronowanie 20 lat pracy badawczej. W 1997 r. książka zdobyła nagrodę Brama Stokera w dziedzinie literatury faktu, ponadto zbierała bardzo dobre recenzje, również od tak znanych pisarzy i krytyków jak Joyce Carol Oates, Ramsey Campbell czy Harold Bloom. Uznaje się ją za jedną z najlepszych biografii w dziejach literatury.
Dzieło to stanowi najbardziej wiarygodne źródło informacji na temat Lovecrafta na świecie. Rozwiewa ogromną ilość mitów i niejasności związanych z jego osobą i twórczością, dokładnie omawia jego filozofię, życie oraz oczywiście dzieła literackie, przedstawiając przy tym bardzo wiele zagadnień pobocznych, jak choćby historię Providence czy dzieje literatury wagonowej w Stanach Zjednoczonych. Jest to bogate kompendium, przy którym nie będą się nudzić nawet ci, którzy o Lovecrafcie nic nie wiedzą.