Wieści z „Gór szaleństwa”

10 stycznia 2011 | Film, W górach szaleństwa | 0 comments | Autor:

Można oficjalnie potwierdzić, James Cameron i Guillermo del Toro pracują razem nad ekranizacją „W górach szaleństwa„. Prace są na mocno zaawansowanym poziomie przedprodukcyjnym, ale film nie dostał jeszcze zielonego światła i wciąż trwają rozmowy ze studiem Universal na temat filmu i tego jak projekt będzie wyglądał – pojawiają się pierwsze szkice, makiety i próbne zdjęcia aby przekonać studio do inwestycji. Jedno jest pewne, jeżeli film powstanie, będzie w technice 3D – ciężko powiedzieć, czy to dobra informacja dla fanów, osobiście jesteśmy sceptyczni wobec filmów 3D, ale osoba Jamesa Camerona, który obecnie pracuje równocześnie nad filmami Avatar 2 i 3, daje nadzieję, że od strony technicznej film będzie stał na naprawdę wysokim poziomie. Skąd Cameron pojawił się przy produkcji „W górach szaleństwa„?  Jak sam mówi:

Jedno słowo, jeden człowiek – Guillermo. Byliśmy przyjaciółmi przez 20 lat. Przez cały ten czas próbowaliśmy coś wspólnie zrobić. I tak naprawdę nigdy nie doszło do czegoś konkretnego. Obaj jesteśmy fanami Lovecrafta…

Guillermo del Toro ma już konkretną wizję filmu, a James Cameron zjawił się, by pomóc mu ją urzeczywistnić. Mamy nadzieję, że już wkrótce pojawią się dodatkowe informacje na temat produkcji. Będziemy informować na bieżąco.

źródło: totalfilm.com