Gratka dla graczy!

21 lipca 2011 | Gry | 0 comments | Autor:

Wydawnictwo Galakta dzisiejszego dnia wypuściło na rynek dwie bardzo interesujące dla wielbicieli H. P. Lovecrafta pozycje: dodatek do gry Horror w Arkham, zatytułowany Koszmar z Dunwich oraz osobną grę, zbierającą dobre recenzje Posiadłość szaleństwa. Z kolei inny wydawca, Galmadrin, na rozpoczynającym się jutro w Warszawie konwencie Avangarda przeprowadzi oficjalną premierę nowej, 6. edycji gry RPG Zew Cthulhu! Zapraszamy bardzo serdecznie na to szczególne wydarzenie, na którym prawdopodobnie również się pojawimy. Wkrótce w naszym serwisie ukaże się recenzja tego podręcznika.

A poniżej garść szczegółów na temat nowości:

Podręcznik do gry fabularnej Zew Cthulhu 6 Edycja

Zew Cthulhu to najpopularniejsza na świecie gra fabularna, utrzymana w konwencji Horroru, skupiająca się wokół mitologii Cthulhu, stworzonej przez słynnego amerykańskiego pisarza grozy H.P. Lovecrafta. Gra pozwala przenieść się graczom w trzy skrajnie różne okresy historyczne. Do wyboru mamy rozgrywkę w roku 1890, w latach dwudziestych ubiegłego wieku oraz w czasie teraźniejszym. Gracze wcielają się w Badaczy Tajemnic – detektywów, lekarzy, psychologów, archeologów, prawników itd. aby wspólnie z grupą przyjaciół badać niewyjaśnione historie, odkrywać zapomniane tajemnice i uczestniczyć w licznych przygodach rodem z Archiwum X. Rozgrywka w Zew Cthulhu jest niezwykle dynamiczna. Mechanika gry jest bardzo przystępna i wyważona, nadając grze niezwykłego kolorytu oraz indywidualności na tle innych gier fabularnych.

Podręcznik to: 368 stron w duotonie, na papierze kreda mat 100g, w twardej oprawie, uszlachetnionej lakierem UV.

Cena: 89 zł

Mroczna wizja Nowej Anglii, opisana w twórczości H.P. Lovecrafta, nie kończy się na miasteczku Arkham. Pobliskim Dunwich wstrząsają straszliwe wydarzenia i nieziemskie siły. Oprócz groźby, jaką stanowi przebudzenie się Przedwiecznego, Badacze będą musieli zmierzyć się z gniewem Koszmaru z Dunwich…

Koszmar z Dunwich wprowadza do gry Horror w Arkham kilka nowych elementów, w tym rozerwania bram, karty Ran i Szaleństwa, zadania i misje, i nowy rodzaj ruchu  potworów. Gracze znajdą tu również nową planszę, przedstawiającą wioskę Dunwich, 8 nowych Badaczy, 4 nowych Przedwiecznych, ponad 20 nowych żetonów potworów, tuziny nowych przedmiotów i umiejętności, i dostatecznie dużo nowych spotkań, aby podwoić rozmiar każdej talii Obszarów. W sumie Koszmar z Dunwich dodaje do podstawowej gry ponad 300 nowych kart.

Do gry w Koszmar z Dunwich wymagane jest posiadanie egzemplarza Horroru w Arkham.

Zawartość pudełka:
1 Instrukcja • 1 plansza • 8 kart postaci Badaczy • 8 znaczników Badaczy • 8 plastikowych podstawek pod znaczniki Badaczy • 152 karty Badaczy • 4 arkusze Przedwiecznych • 180 kart Przedwiecznych 28 żetonów potworów • 3 znaczniki Koszmaru z Dunwich • 4 znaczniki Bram • 7 znaczników Gruzów

Cena: 179,95 zł

Przerażające potwory oraz widmowe byty kryją się w rezydencjach, kryptach, szkołach, klasztorach oraz opuszczony budynkach położonych w pobliżu Arkham w Massachusetts. Niektóre są miejscami zboru spiskujących cieni, podczas gdy inne czekają na nieostrożne ofiary, które będą mogły pożreć. To właśnie do badaczy należy przeszukanie tych przeklętych miejsc i odkrycie tajemnicy na temat koszmarów, które w nich zamieszkują.

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność ogłosić nadchodzącą premierę gry Posiadłość szaleństwa – makabrycznej planszówki o horrorze, szaleństwie i tajemnicy, przeznaczonej dla 2-5 graczy. Już tego lata będziecie mogli zgromadzić innych badaczy, aby razem zbadać drzemiące weń tajemnice – zanim będzie za późno.

Autorem gry jest Corey Konieczka (twórca m.in. Battlestar Galactica), a jej akcja została osadzona w fikcyjnym świecie horroru stworzonym przez H.P. Lovecrafta. Posiadłość Szaleństwa podczas każdej rozgrywki tworzy trzymającą w napięciu opowieść. Każda rozgrywka dzieje się we wcześniej przygotowanej historii, która przedstawia unikatową planszę oraz kilka możliwych rozwinięć historii. Wątki te wpływają na potwory, z którymi przyjdzie się zmierzyć badaczom, wskazówki, które będą musieli odnaleźć oraz zakończenie historii, które przyjdzie im poznać w ostatecznym rozrachunku. Jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika tajemnic, kontrolującego potwory oraz inne diabelskie moce przedstawione w opowieści. Pozostali gracze przejmują role badaczy, poszukujących wyjaśnień i starając się przetrwać bez popadania w obłęd.

Podczas przygotowania do gry, Strażnik tajemnic w sekrecie dokonuje wyborów, które wpływają na przebieg historii oraz ostateczny cel każdej ze stron. Czy tajemniczy kult chce zabić badaczy, a może ich cel jest o wiele bardziej mroczny? Czy właściciel domu oszalał z rozpaczy za swoją zmarłą rodziną czy inne nieziemskie siły kontrolują jego umysłem? Jedynie podążając za śladami i składając w całość odnalezione wskazówki badacze mogą odkryć prawdziwe zło i zwycięsko przejść przez historię!

W zależności od odpowiedzi udzielonych przez Strażnika tajemnic, wskazówki są rozmieszczane w różnych pomieszczeniach, z których składa się plansza. Każda wskazówka jest reprezentowana przez kartę układaną zakrytą w pomieszczeniu, w którym ją można odnaleźć. Zawiera ona fabularyzowany opis, który ma poprowadzić badaczy do następnej wskazówki. Badacze muszą działać wspólnie, odszukując wskazówki i wspólnie ustalając następne posunięcie. W międzyczasie Strażnik tajemnic zawsze musi pozostać czujny, podążając za swym własnym celem. Jeżeli uda się go osiągnąć zanim badacze go odkryją i uniemożliwią jego realizację. Wtedy ciemne moce zwyciężą. Cała rozgrywka to emocjonujący wyścig pomiędzy dobrem, a złem!

Przerażające opowieści oraz wspaniałe elementy gry wciągną was w świat nieziemskiego horroru. Realistycznie ilustrowane kafelki planszy przedstawiają każdy element pomieszczeń, które przyjdzie wam przeszukać, a figurki potworów bardzo szczegółowo reprezentują niewyobrażalne zło. Elementy te (czyli 24 figurek potworów) wraz z ośmioma figurkami badaczy, ponad 300 kartami, ponad 200 żetonami i znacznikami i około 70 płytkami łamigłówek pomogą wam przenieść się do wprawiającego w obłęd świata przerażających tajemnic.

Odwiedzajcie regularnie naszą stronę, na której będziemy publikować kolejne wieści dotyczące gry.

Czy odważycie się przestąpić próg Posiadłości Szaleństwa?

Cena: 269,95 zł