Coś na progu #2 – zapowiedź

24 kwietnia 2012 | Coś na progu - czasopismo, Prasa, Wydawnictwo Dobre Historie | 0 comments | Autor:

Chociaż H. P. Lovecraftowi poświęcony był pierwszy numer czasopisma „Coś na progu”, to dla fana HPL-a również w drugim (i nie tylko, ale na razie – cicho sza!) znajdzie się sporo interesujących materiałów.

W szczególności pojawi się tam artykuł piszącego te słowa, przedstawiający z grubsza sylwetkę Algernona Blackwooda, a także tłumaczone przez niego opowiadanie tego pisarza pt. A Haunted Island. Gorąco polecamy, tym bardziej, że Blackwood był dla Lovecrafta jednym z mistrzów grozy! Oprócz Blackwooda, Lovecraftowski akcent pojawi się w postaci artykułu o uwielbianym przez HPL-a Edgarze Allanie Poem i jego tajemnicach.

Inne, nie mniej interesujące rzeczy, mające pojawić się w drugim numerze CNP: z opowiadań zagranicznych – Jack Ketchum Aleksander Rudazow. Wśród artykułów publicystycznych – eseje m.in. Clive’a Barkera i Morta Castle. Artykuły o BeksińskimBradburym [tego pana również BARDZO polecamy!], Benteleyu Little, dark fantasy Jima Hensona, kryminale retro w Polsce oraz w Rosji, o detektywach w Japonii i Skandynawii. Rzecz będzie także o Batmanie, Vampirelli i sporo na temat steampunku (z zupełnie innej strony niż zwykle)…

A poniżej jeszcze okładka niezrównanego Michała Oracza: