Wakacyjne nowości

17 lipca 2012 | Cienie spoza czasu, Komiks, Konstrukt, Konwent, Książki, Patronat, Wydawnictwo Dobre Historie, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

W ostatnim tygodniu, kiedy ekipa HPLovecraft.pl spędzała radośnie urlop w kaszubskiej dziczy, pojawiło kilka bardzo interesujących dla fana Lovecrafta informacji:


Już 10 sierpnia za sprawą wydawnictwa C&T do sprzedaży trafi nowy, lepszy od dostępnych przekład wybitnej powieści H. P. Lovecrafta, Przypadek Charlesa Dextera Warda. Poniżej szczegóły wydania:

Przekład: KATARZYNA BOGIEL

Ilustracje: RAFAŁ DRZYCIMSKI

Po latach oczekiwań, w nowym przekładzie Katarzyny Bogiel, urokliwie zilustrowana przez Rafała Drzycimskiego legendarna opowieść z dorobku najsłynniejszego pisarza grozy.

W latach dwudziestych minionego wieku, w Providence – swym rodzinnym mieście – umieścił Lovecraft tę makabryczną historię losów popadającego w coraz większy obłęd Charlesa Dextera Warda.

A wszystko zaczyna się od pozornie niewinnego odkrycia, że Ward jest w linii prostej potomkiem – osiadłego półtora stulecia wcześniej w Providence, a przybyłego z osławionego Salem – Josepha Curwena. Tego tajemniczego alchemika i kabalisty, o którego życiu wszelkie wzmianki postanowiono z jakiegoś powodu zniszczyć…

KULTOWA EDYCJA!

ISBN 978-83-7470-265-2

20 zł


Na krakowskim konwencie Krakon, odbywającym się w dniach 10-12 sierpnia, pojawi się Ramsey Campbell, jeden z największych współczesnych twórców horroru, który szczególnie mocno inspirował się twórczością H. P. Lovecrafta. Widać to chociażby w wydanej w naszym kraju powieści Najciemniejsza część lasu czy zbiorze Cold Print, który stanowi zbiór pastiszów Lovecraftowskich autora. Będzie to druga wizyta pisarza w Polsce.


Nakładem brytyjskiego PS Publishing pod koniec czerwca ukazała się kolejna antologia opowieści Lovecraftowskich pod redakcją S. T. Joshiego – Black Wings II. New Tales of Lovecraftian Horror. Jest to drugi tom planowanej na trzy książki serii Black Wings.

Oto spis treści:

When Death Wakes Me to Myself – John Shirley
View – Tom Fletcher
Houndwife  –  Caitlín R. Kiernan
King of Cat Swamp  – Jonathan Thomas
Dead Media – Nick Mamatas
The Abject  –  Richard Gavin
Dahlias  –  Melanie Tem
Bloom – John Langan
And the Sea Gave Up the Dead  –  Jason C. Eckhardt
Casting Call  –  Don Webb
The Clockwork King, the Queen of Glass, and the Man with the Hundred Knives  –  Darrell Schweitzer
The Other Man –  Nicholas Royle
Waiting at the Crossroads Motel  – Steve Rasnic Tem
The Wilcox Remainder – Brian Evenson
Correlated Discontents – Rick Dakan
The Skinless Face – Donald Tyson
The History of a Letter  – Jason V Brock
Appointed – Chet Williamson


Przypominamy, że na stronie Wydawnictwa Dobre Historie można już zamawiać antologię opowiadań w hołdzie H. P. Lovecrafta pt. Cienie spoza czasu!