Zapowiedzi, premiery – jesień 2012

22 września 2012 | Jan Hardy, Komiks, Konstrukt, Patronat, Prasa, Zgroza w Dunwich | 0 comments | Autor:

Kilka nowin odnośnie do jesiennych premier Cthulhowych:

Koszmary i fantazjeListy i eseje (tom I) od wydawnictwa SQN prawdopodobnie ukażą się zgodnie z planem w listopadzie. Książka jest obecnie w fazie korekt i składu.


Na jesieni ma również pojawić się „Ex Nihilo” 1 (6)/2012, pismo Instytutu Religioznawstwa UJ, w którym znajdą się wykłady wygłoszone na konferencji „Mitologie Cthulhu”. Czekamy z niecierpliwością!


Objęta naszym patronatem Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści od wydawnictwa Vesper będzie miała premierę 3 października. W najbliższych tygodniach ogłosimy konkurs związany z tą pozycją!


Na Facebookowej stronie Konstruktu można zapoznać się z planem wydawniczym kolejnych numerów aż do końca serii:

Konstrukt #6 (A jak Ambient) – jednak 10 października
Konstrukt #7 (Bergamuty) – pierwsza połowa listopada
Konstrukt #8 (?) listopad/grudzień
Konstrukt #9 (?) – ?
Konstrukt #10 (?) 2013

Tymczasem Jakub Kiyuc startuje z innym bardzo interesującym dla fana Lovecrafta projektem. Jan Hardy, bo tak się nazywa, to komiks akcji utrzymany w klimatach steampunk z domieszką mitów Cthulhu. Historia wojownika Jana Hardego osadzona jest w alternatywnej historii Polski z licznymi nawiązaniami do współczesności… Poniżej jedna z plansz komiksu przedstawiająca ogara z Tindalos.


Zapowiadamy również czwarty numer pisma „Coś na progu”, w którym ukażą się m.in.: przeprowadzony przy udziale naszego serwisu wywiad z Thomasem Ligottim, jednym z najwybitniejszych twórców weird fiction współczesności, a także jego opowiadanie Sekta idioty, nawiązujące do dzieł Lovecrafta. Wstępna data premiery: koniec października.