Coś Na Progu 4 – Ligotti!

18 października 2012 | Coś na progu - czasopismo, Prasa, Thomas Ligotti, Wydawnictwo Dobre Historie | 0 comments | Autor:

18 października ruszył pre-order czwartego numeru czasopisma „Coś na Progu” (http://cosnaprogu.com.pl/). Tematem przewodnim są tym razem herosi i heroiny, a na ponad 100 stronach Czytelnicy znajdą m.in. opowiadania Thomasa Ligottiego i Ramseya Campbella, publicystykę Michaela Moorcocka i Marcina Wrońskiego, dwa komiksy, wywiady z pisarzami i teksty z pogranicza fantastyki, kryminału oraz grozy – The Maxx, Jugde Dredd, Evil Dead, weird West, heist movies i wiele więcej. Poniżej prezentujemy okładkę autorstwa Michała Oracza.

Tak brzmi oficjalna zapowiedź wydawcy, my dodamy, co będzie mógł znaleźć dla siebie w tym numerze fan Lovecrafta. Pogrubiliśmy już nazwiska Thomasa Ligottiego oraz Ramseya Campbella, największych spadkobierców myśli Lovecraftowskiej. Zwłaszcza ten pierwszy zasługuje na uwagę, bowiem jego bodaj czwarte premierowe opowiadanie w Polsce, zatytułowane Sekta idioty, wyraźnie nawiązuje do HPL-a.

Co więcej, i co chyba najważniejsze: będzie można przeczytać również bardzo obszerny i ciekawy wywiad z Ligottim, w przeprowadzeniu którego braliśmy czynny udział. Jest to osiągnięcie niebywałe, gdyż Ligotti znany jest z tego, że niechętnie ujawnia się publicznie.

Prócz tego ciekawie się zapowiada artykuł o niemieckim fantaście doby romantyzmu, E. T. A. Hoffmannie, którego Lovecraft również bardzo cenił.