Królestwo cieni – wyniki konkursu!

18 stycznia 2013 | Agharta, Konkurs, Królestwo cieni, Patronat, Robert E. Howard | 0 comments | Autor:

Ogłaszamy konkurs! Pula nagród to 3 egzemplarze objętego naszym patronatem zbioru Królestwo cieni i inne opowiadania z mitologii Cthulhu Roberta E. Howarda, który opublikowało wydawnictwo Agharta. (PRZYPOMINAMY TEŻ, ŻE NIEDŁUGO – 21 STYCZNIA – MIJA TERMIN ZGŁASZANIA OPOWIADAŃ NA KONKURS LITERACKI WYDAWNICTWA!!)

Aby zdobyć egzemplarz książki, należy do wtorku, 22 stycznia, do godziny 23:59 przesłać poprawne odpowiedzi na poniższe trzy nie takie proste, a momentami podchwytliwe pytania, na adres redakcja@hplovecraft.pl (tytuł: „KONKURS – AGHARTA”) i liczyć na szczęście w losowaniu!

1) Lovecraft i Howard poznali się  w nietypowych okolicznościach. HPL w jednym z opowiadań umyślnie popełnił błąd filologiczno-historyczny, przekonany, że nikt i tak nie zwróci na niego uwagi. Jedynym, który go dostrzegł i zainterweniował, był właśnie Howard. W którym opowiadaniu Lovecraft popełnił ten błąd?

Odpowiedź: Szczury w murach

2) W którym roku Lovecraft po raz pierwszy osobiście spotkał Howarda?

Odpowiedź: nigdy nie spotkali się osobiście

3) Jedna z ludzkich postaci stworzonych przez R. E. Howarda zostaje wspomniana w jednym z opowiadań Lovecrafta. Jak nazywa się ten bohater i w którym opowiadaniu HPL-a jest o nim wzmianka? Podpowiedź: ta postać to król Piktów.

Odpowiedź: tą postacią jest Bran Mak Morn, pojawia się jako „Bran” w opowiadaniu Szepczący w ciemności

POWODZENIA W SZUKANIU ODPOWIEDZI!


KSIĄŻKI OTRZYMUJĄ:

1. Szymon Bryndziak

2. Ewa Kowalczyk

3. Jakub Kijuc

GRATULUJEMY!

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.