Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni

19 marca 2013 | cthulhu by gaslight, Galmadrin, Gry, Premiera | 0 comments | Autor:


Wielokrotnie przekładana premiera pierwszego polskiego dodatku do gry Zew Cthulhu RPG z Wydawnictwa Galmadrin w końcu dojdzie do skutku. 26 kwietnia na konwencie Grojkon w Bielsku-Białej zostanie oficjalnie zaprezentowany polski przekład dodatku Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni.

„A tam, czając się tuż poza obrębem światła, smugi mgły nabierają własnego złowrogiego życia, aby wykonywać plugawe życzenia Wielkich Przedwiecznych”

                                                                                           – Objawienia Glaakiego

Wiktoriańska Anglia. Epoka Sherlocka Holmesa i Hrabiego Drakuli, a także prawdziwych zagadek, rodem z koszmaru o Kubie Rozpruwaczu. W ciągu ostatnich 120 lat postacie te pojawiły się w tysiącach książek, filmów i opowieści – Holmes i Drakula stali się najczęściej występującymi fikcyjnymi bohaterami wszech czasów. Nic więc dziwnego, że ta epoka, ze swym mglistym krajobrazem, uderzającymi nierównościami społecznymi i ekonomicznymi oraz oparciem w bogatej angielskiej historii, stworzyła scenerię dla Zewu Cthulhu. Czym bowiem jest Zew Cthulhu, jeśli nie pierwszą prawdziwie wielką grą fabularną, która łączy grozę z tajemniczością?

GASLIGHT to podręcznik źródłowy do tejże gry, dzięki któremu Badacze Tajemnic mogą rozegrać fascynujące i mrożące krew w żyłach przygody w dziewiętnastowiecznej Anglii. W tej książce każdy Strażnik Tajemnic znajdzie szczegółowe informacje na temat sposobu prowadzenia kampanii w epoce wiktoriańskiej. Dodatek wprowadza nowe zasady tworzenia postaci, a także opisuje wpływ mitologii Cthulhu na ówczesne czasy. W środku znajdziecie dokładny opis wiktoriańskiego Londynu wraz z dużą, kolorową mapą. Dopełnieniem całości są dwa zupełnie nowe scenariusze.

Mroczne sekrety wiktoriańskiej Anglii czekają na Ciebie…