Listy i eseje – wyniki konkursu!

4 kwietnia 2013 | Konkurs, Koszmary i fantazje, Patronat | 0 comments | Autor:

Oto wyniki konkursu, w którym do wygrania był jeden egzemplarz Koszmarów i fantazji H. P. Lovecrafta, antologii listów oraz esejów, którą opublikowało wydawnictwo SQN.

Pytania najwyraźniej okazały się trudne, gdyż przyszło niewiele odpowiedzi, bo tylko 21, z czego 1/3 uczestników nie udało się poprawnie odpowiedzieć na wszystkie. Książkę otrzymuje

Anna Żebrowska

Ze zwyciężczynią skontaktujemy się mailowo. Gratulujemy! Poniżej zaś poprawne odpowiedzi wraz z komentarzami:

1) Czy Lovecraft był prawo- czy leworęczny?

 Lovecraft był praworęczny. To pytanie sprawiło najwięcej trudności. Najprawdopodobniej uczestnicy losowo wybierali odpowiedź, gdyż tej informacji pozornie nie ma w sieci… Pozornie. Proszę kliknąć W TEN LINK i spojrzeć na drugą ilustrację od góry :). Jako ciekawostkę możemy dodać, że Hubert Czajkowski, twórca tej ilustracji, zmuszony był poprawiać grafikę, gdyż w pierwotnej wersji Lovecraft pisał lewą ręką!

2) Lovecraft jednego z przyjaciół w listach określał pseudonimem „Melmoth”. Którego?

 Donalda Wandreia. Tutaj tylko jedna osoba udzieliła błędnej odpowiedzi.

3) Proszę podać literackie pochodzenie pseudonimu z pytania nr 2 (autora i tytuł książki, z której ten pseudonim pochodzi).

Chodziło o powieść gotycką Melmoth the Wanderer Charlesa Roberta Maturina. Tutaj też raczej nie było kłopotów, chociaż parę osób złapało się na haczyk i podawało tytuł Melmoth pojednany Honore’a de Balzaca, opowiadania, które jest kontynuacją powieści, i które ukazało się w Polsce, w przeciwieństwie do pierwowzoru Maturina.

Tym, którzy nie wygrali, przypominamy, że książkę można zakupić z darmową przesyłką w sklepie wydawcy pod linkiem:

La Botiga

A już niedługo recenzja książki!