Ramsey Campbell wraca do świata Lovecrafta

4 maja 2013 | Książki, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Wydawało się, że po zbiorze opowiadań The Inhabitant of the Lake and Less Welcome Tenants Ramsey Campbell nie wróci na zbyt długo do świata mitów Lovecrafta. Co prawda płodził co jakiś czas krótkie opowiadanie do tej czy owej antologii, ale dłuższych form w świecie mitologii Cthulhu nie tworzył. A tu proszę, co się okazuje. Znany na świecie autor horrorów niespodziewanie stworzył krótką powieść pt. The Last Revelation of Gla’aki, którą w nakładzie zaledwie 100 podpisanych przez autora egzemplarzy opublikuje wydawnictwo ostatnio parające się literaturą okołolovecraftową, PS Publishing.

Leonard Fairman, archiwista na Uniwersytecie Brichester pisze artykuł na temat XIX-wiecznej, szalenie rzadkiej księgi, Objawień Gla’aki i zamieszcza go on-line. Twierdzi w nim, że nie wiadomo czy przetrwał jakikolwiek egzemplarz tego tomu, czy stanowi on już tylko legendę. Krótko potem ku jego zdumieniu zgłasza się do niego tajemnicza osoba i oferuje mu właśnie tę księgę. Stawia tylko jeden warunek: Fairman ma spędzić noc w tajemniczym portowym miasteczku Gulshaw…

Książka ukaże się w czerwcu, w hardcoverze z obwolutą i kosztować będzie około 25 funtów. TUTAJ można zamawiać ją w pre-orderze.