Lovecraft w „Czasie Fantastyki” 02/2013

8 lipca 2013 | Artykuły, Prasa | 0 comments | Autor:

Śpieszymy donieść, że w numerze 02/2013 czasopisma „Czas Fantastyki” ukazał się artykuł Anny Dominiczak pt. Do światła, do życia – wpływ wczesnych doświadczeń na osobowość i twórczość H.P. Lovecrafta. Autorka skupiła się na psychologicznej analizie problemów dzieciństwa i wczesnej młodości HPL-a oraz wpływie traum i trudnych relacji z matką na jego późniejszą twórczość. Interpretowanie czyjejś umysłowości wyłącznie przez pryzmat dostępnych o nim materiałów jest dość śliskim procederem, niemniej Dominiczak porusza kilka interesujących i wartych zastanowienia kwestii.

Polecamy wziąć do ręki „Czas Fantastyki” tym bardziej, że w środku pisma jak zwykle można znaleźć naprawdę porządne teksty, choćby niezawodnego Jacka Dukaja recenzującego e-booka The Narrator Michaela Cisco, czy bardzo ciekawy wywiad z Wojtkiem Sedeńką, twórcą portalu Encyklopedia Fantastyki. Sedeńka wypowiada się między innymi na temat współczesnej fantastyki, jej wtórności koncepcyjnej i ogólnej sytuacji na rynku książki. Pełny spis treści dostępny jest TUTAJ.

Przypominamy przy okazji, że jakiś czas temu „Czas Fantastyki” zmienił formułę wydawniczą i obecnie można go zdobyć bezpłatnie wyłącznie w księgarni wydawnictwa Prószyński i S-ka przy ul. Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa lub wysyłając opłaconą kopertę na ten sam adres. Polecamy śledzić pismo, niemalże jedynego przedstawiciela ambitniejszej fantastyki na rynku czasopism.