Maskotka Cthulhu

12 grudnia 2013 | Ciekawostki, Inne, Recenzje | 0 comments | Autor:

Recenzja zdobyła IV miejsce w konkursie na 3. urodziny serwisu

W natłoku książek, gier i filmów opartych na opowieściach Lovecrafta, wielu ludzi zapomina o dużo mroczniejszej stronie produktów sygnowanych Wielkimi Przedwiecznymi. Mam tu na myśli zielone i obślizgłe, wręcz emanujące złem maskotki Cthulhu.

Dostępne są one w naprawdę przeróżnych wersjach, począwszy od 30-centymetrowych pluszaków zielonego Zła, poprzez pacynki i pokrowce na telefon, na Cthulhowych kapciach skończywszy. Są nawet świąteczne wieńce Cthulhu! Jednak tym razem skupię się na tych pierwszych.

Paczka dotarła do mnie jakiś czas temu, a jej zawartość od razu chwyciła mnie za moje zielone serce. Oczom mym ukazała się bardzo dobrze wykonana maskotka, niewiele różniąca się od tej przedstawionej na zdjęciu. Skrzydła i macki były w takim samym rozmiarze, tylko nieco ciemniejszy kolor sprawiał, że nasz Cthulhu groźniej łypał wzrokiem z biurka.

Materiał oceniam na bardzo dobry, nie ma wobec niego żadnych zarzutów. Musiałem jedynie poprzepalać kilka odstających nitek, które mogły zagrozić mojemu nowemu przyjacielowi, jednak to tylko bardzo drobny problem, z którym łatwo można się uporać.

Cena jest dość wysoka, co raczej nie zachęci do zakupu osób niezaznajomionych z twórczością Lovecrafta, tylko sprawi, że popukają się palcem w czoło i wyśmieją ludzi kupujących ten produkt. Stosunek jakości do ceny jest na dość niezłym poziomie, jednak brak konkurencji na rynku, jeśli chodzi o sprzedaż tych maskotek, powoduje, że Rebel może śmiało dyktować nam swoją cenę. Może jest spowodowana kosztami sprowadzania zabawki? A może Rebel znalazł genialny sposób zarobku? Nie mam pojęcia. Wiem jednak, że pluszak zadowoli każdego fana książek i planszówek powiązanych z Pradawnymi.

Sklep: Rebel.pl

Cena: 99,95 zł

Frost Frostowski