W POSZUKIWANIU NIEZNANEGO KADATH – premiera!

26 sierpnia 2014 | Aktualności, C&T, Książki, Premiera | 0 comments | Autor:

Wznowienie powieści W poszukiwaniu nieznanego Kadath, w nowym przekładzie Violetty Dobosz, do końca tygodnia trafi do sprzedaży, poczynając od sieci księgarń Matras. Data premiery wyznaczona była na wrzesień, ale udało się wcześniej zakończyć prace.

Po latach oczekiwań, w nowym przekładzie Violetty Dobosz, legendarna opowieść z dorobku najsłynniejszego pisarza grozy.

Jak pisał sam autor o ukończonej 22 stycznia 1927 roku opowieści: „to awanturnicza kronika niewiarygodnych przygód w krainie snu”. A z kolei S. T. Joshi w słynnej książce H. P. Lovecraft. Biografia dodaje, że: „W poszukiwaniu nieznanego Kadath pełne jest cudów, zachwycających elementów fantasy, a nawet horroru, które czynią z niego frapujące dzieło” (w tłum. Mateusza Kopacza).

W poszukiwaniu Kadath wyrusza do krainy snu Carter, znany już z opowiadań Zeznania Randolpha Cartera (1919) i Nienazwane (1923). Wybiera się tam po opuszczeniu rodzinnego Bostonu. A to, co spotka go po drodze i jakie wnioski wyciągnie z tej wędrówki w nieznane, daje popis niesamowitej wyobraźni Lovecrafta i urzeka do dziś kolejne pokolenia czytelników.

ISBN: 978-83-7470-301-7

Stron: 136

Format: 145×205 cm

Cena: 20 zł


Wydawca przekazał nam również informacje o szykowanych na 2015 rok kolejnych tomach dzieł Lovecrafta. W kwietniu/maju ukaże się zapowiadany już przez nas wybór pt. Nienazwane. Oto jego spis treści:

POZA MUREM SNU
ZEZNANIE RANDOLPHA CARTERA
Z OTCHŁANI
HERBERT WEST – REANIMATOR
KSIĘŻYCOWE MOCZARY
HYPNOS
PRZYCZAJONA GROZA
NIENAZWANE
PRZEKLĘTY DOM
ZIMNO
MODEL PICKMANA
SNY W DOMU WIEDŹMY
COŚ NA PROGU

Na jesień 2015 z kolei szykowany jest nowy przekład powieści W górach szaleństwa, z ilustracjami. Obie książki przełoży Violetta Dobosz.