Czarny bóg – wyniki konkursu!

9 marca 2015 | Aktualności, Czarny bóg, Konkurs, Patronat | 0 comments | Autor:

wronski_czarny_bog

Wraz z wydawnictwem Novae Res ogłosiliśmy konkurs, w którym do rozdania mieliśmy 3 egzemplarze objętej naszym patronatem powieści Krzysztofa Wrońskiego pt. Czarny bóg.

Szansę na wygranie egzemplarza książki gwarantowała poprawna odpowiedź na pytanie konkursowe, które wymyślił autor powieści. Oto ono:

Jak nazywają się trzy pomorskie święte wzgórza?

Odpowiedź: Rowokół, Góra Chełmska (Krzyżanka), Święta Góra (koła Polanowa)

 

Nagrody książkowe powędrują do następujących osób:

Aneta Czyszczoń

Michał Hebda

Jakub Mikulski

Gratulujemy!

Smołdzino w pierwszych latach po wojnie. Niewielka miejscowość leżąca u stóp Rewekolu – złowieszczego wzgórza, wokół którego narosło wiele ponurych legend.

Na tych terenach mieszkają Polacy, Słowińcy, Niemcy i Ukraińcy. Czy trudna historia tych narodów pozwoli im koegzystować w spokoju? Czy może czai się tam coś starszego i straszniejszego niż urazy z ostatniej wojny?

Kiedy porucznik MO Adam Keller przybędzie do wsi, będzie musiał borykać się nie tylko z ludzką nienawiścią, ale również z czymś nienazwanym. Czymś tak irracjonalnym, że nikt o tym nie wspomina w obawie, by nie wyjść na szaleńca…

Jak zapewnia wydawca, charakter powieści Czarny bóg nawiązuje do definicji literatury weird fiction, jaką przedstawił  H. P. Lovecraft w Nadnaturalnym horrorze w literaturze. W dusznej, kształtującej się na nowo rzeczywistości powojennej wioski „Ziem Odzyskanych” wciąż drzemią dawne, niesprecyzowane strachy. Ich źródło okazuje się wykraczać daleko poza ramy typowego, „kingowskiego” horroru. Strach opiera się na nieznanej sile, której kolejne pokolenia miejscowych – Słowińców, Niemców czy Polaków – nadają imiona, nazwy i atrybuty bytów znanych z własnych tradycji czy legend, jest to jednak nieudolna próba oswojenia, ubrania grozy w określoną formę mającą wyznaczone granice, których ta jednakże nie ma. Świat rzeczywisty powoli się kruszy, a wraz z nim – samotny główny bohater, świadomy istnienia nienazwanej siły, jak i tego że w starciu z nią nie ma najmniejszych szans. Cytując Lovecrafta, „najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym” i to najlepiej definiuje atmosferę Czarnego boga.

Wydawca: Novae Res

Format: 130x210mm, oprawa miękka

Liczba stron: 432

ISBN: 978-83-7942-578-5