The Secrets of Newtown – gra lokalizacyjna w duchu Lovecrafta

6 kwietnia 2015 | Gry | 0 comments | Autor:

secrets_newtown_logo

Już niedługo wystartuje bardzo interesujący projekt – gra lokalizacyjna osadzona w świecie Lovecrafta, The Secrets of NewtownPoniżej strona projektu:

THE SECRETS OF NEWTOWN

Czym jest gra lokalizacyjna? Na podstawie geopołożenia gracza zostaje przydzielone mu zadanie do wykonania w terenie w jego okolicy. Jak mówi twórca The Secrets of Newtown, Tomasz Borowski: „Przykładowo celem może być dostanie się w okolicę ratusza w mieście gracza, by tam podjąć jakąś decyzję / rozegrać mini grę / poznać następne miejsce docelowe. Chodzi o to, by dać pretekst do spaceru i poznania własnych okolic. To będzie gra dla pojedynczego gracza, więc badacze nie będą współpracować ze sobą, a każdy będzie rozgrywał własne śledztwo. Co do konkretnych lokalizacji w grze, to będą one określane automatycznie podczas rozpoczęcia gry, na podstawie aktualnej lokalizacji gracza oraz bazy miejsc np. Google Places”.

Już teraz na stronie znaleźć można historię doktora Eindera Waldena, która będzie poprzedzać wydarzenia zawarte w grze. Rozgrywka, w przeciwieństwie do niektórych innych gier lokalizacyjnych, będzie miała zakończenie.

STRONA FACEBOOKOWA „THE SECRETS OF NEWTOWN”