Teomachia – Mity Cthulhu

26 czerwca 2015 | Gry, Mitologia Cthulhu | 0 comments | Autor:

kampania_mitologie_cthulhu

Fabryka Gier Historycznych zapowiedziała właśnie nową kampanię crowdfundingową. Na platformie Wspieram.to niedługo ruszy zbiórka, której celem jest zebranie funduszy na wydruk nowego dodatku do gry karcianej Teomachia. Dodatek ten oparty jest na prozie H.P. Lovecrafta i nosi nazwę Mity Cthulhu. Jeśli kampania zakończy się sukcesem, w grze znajdą się dwie dodatkowe mitologie: Wielkich Przedwiecznych oraz Bogów Zewnętrznych.

Nie wiesz kim są Wielcy Przedwieczni? To potężne istoty, które przybyły na Ziemię przed eonami. Właśnie się przebudziły, aby włączyć się do walki o rząd dusz. Ich orężem są przerażające sny, szaleństwo i potworne, oślizgłe macki. Czy triumf Cthulhu, wspieranego przez mroczną piękność, Asenath Waite, przyniesie zagładę innych bogów i ich wyznawców?

Skąd przyszli do nas Bogowie Zewnętrzni? To bóstwa spoza czasu i przestrzeni, zbyt dziwne i obce, by pojął je ludzki umysł, do tej pory nie pojawiały się na Ziemi zbyt często. Teraz jednak staną do ostatecznej walki o dominację. Czy Yog-Sothoth, Klucz i Brama do innych wymiarów, przy pomocy władającego bluźnierczą magią klanu Whateleyów zatriumfuje nad naszym światem?

Fabryka Gier Historycznych oraz nasz serwis zapraszają wszystkich fanów gier planszowych oraz dzieł Lovecrafta do zainteresowania się projektem. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu znajdziecie na fanpage’u Fabryki Gier Historycznych oraz na oficjalnej stronie wydawnictwa.