Mity Cthulhu – dodatek do gry Teomachia

29 czerwca 2015 | Gry, Mitologia Cthulhu | 0 comments | Autor:

kampania_mitologie_cthulhu

Jak zapowiadaliśmy, Fabryka Gier Historycznych właśnie wystartowała z najnowszą kampanią na Wspieram.to. Celem akcji jest wydanie dodatku Mity Cthulhu, który wprowadzi dwa nowe panteony do gry. Oba będą związane z prozą mistrza horroru, H.P. Lovecrafta. Wydawnictwo potrzebuje zebrać 4 tys. zł i jest już na dobrej drodze do sukcesu!

WESPRZYJ

Oto fragment ze strony zbiórki, z istotnymi szczegółami:

Celem naszej kampanii jest wydanie dodatku do karcianej gry „Teomachia” z nowymi mitologiami, który wprowadzi do gry bóstwa i mity stworzone przez jednego z mistrzów horroru, H.P. Lovecrafta.

Kilka miesięcy po sukcesie zbiórki na wydanie dodatku pt. „Mitologia słowiańska”, rozpoczęliśmy współpracę z Petersen Games i wspólnie uruchomiliśmy kampanię na Kickstarterze na wydanie „Teomachii” w anglojęzycznej wersji z dodatkowymi panteonami. Sukces tej akcji sprawił, że gra, która trafi niebawem na amerykański rynek, będzie zawierała znacznie więcej bóstw niż pierwotna wersja „Teomachii”. Wśród nich pojawią się karty związane z Mitami Cthulhu, które zaprojektowaliśmy wspólnie z Sandym Petersenem, autorem słynnej gry fabularnej „Zew Cthulhu”.

Chcielibyśmy, aby polscy gracze również mogli cieszyć się nowymi panteonami. Liczne pytania o dostępność nowych mitologii utwierdziły nas w przekonaniu, że takie też są Wasze oczekiwania. Właśnie dlatego postanowiliśmy uruchomić tę kampanię.

Jak to w akcjach crowdfundingowych bywa, za odpowiednią kwotą otrzymujemy ciekawe gadżety związane z akcją. Na szczególną uwagę zasługuje płyta z muzyką inspirowaną poszczególnymi bogami z Teomachii. Tomek Bylina, współautor „wojny bogów” i jednocześnie twórca całej płyty, przygotował kilkanaście oryginalnych utworów, które mogą towarzyszyć graniu w Teomachię lub sesjom w gry fabularne.

Tutaj fragment jednego z utworów:

A poniżej w filmie nieco szczegółów bezpośrednio od twórców gry: