Studium w szmaragdzie – patronat

12 lipca 2015 | Aktualności, Gry, Patronat, Studium w szmaragdzie, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

ASIE Box-PL-1

Bardzo miło nam powiadomić, że objęliśmy patronatem zapowiadaną na październik tego roku grę planszową Studium w szmaragdzie, opartą na opowiadaniu Neila Gaimana pod tym samym tytułem (znaleźć je można m.in. w zapowiadanym na wrzesień wznowieniu zbioru Rzeczy ulotne), które łączy światy Sherlocka Holmesa oraz mitów Cthulhu. Grę na nasz rynek wprowadzi wydawnictwo PHALANX. Poniżej nieco szczegółów:

Studium w Szmaragdzie

Autor: Martin Wallace

Gra planszowa na podstawie opowiadania „Studium w Szmaragdzie” N. Gaimana oraz Mitów Cthulhu H.P. Lovecrafta.

Zwiódł cię czar La Belle Époque? Z rozkoszą chłoniesz ten magiczny czas dobrobytu, rozwoju techniki i kultury? Elektryczność, szczepionki, promienie X – jeszcze nigdy nie żyliśmy takim dostatku i pokoju. Nic dziwnego… bo to, co najgorsze, już się zdarzyło i od 700 lat światem rządzą Wielcy Przedwieczni! Ludzkość skuliła karki, podporządkowała się i… rozkwita, pod panowaniem plugawych władców.

Jednakże w mrocznych zaułkach europejskich miast toczy się sekretna wojna, której celem jest wyswobodzenie ludzkości z niewoli. Do bezpardonowej walki z agentami Starszych Bogów, broniącymi budowanego przez nich porządku, stają Restauracjoniści, dążący do przywrócenia władzy człowieka. Wcześniej byli bez szans, ale wynalezienie dynamitu dało im wreszcie broń do ręki. Libertarianie, anarchiści i terroryści rozpoczynają nowy bój, w którym zwyciężą, jeśli tylko nie pochłoną ich odmęty paranoi i szaleństwa…

Studium w Szmaragdzie to gra planszowa na podstawie wielokrotnie nagradzanego opowiadania Neila Gaimana: kompilacji historii o Sherlocku Holmesie oraz świata H.P. Lovecrafta. Każdy gracz działa zgodnie ze swoją ukrytą tożsamością: służy Wielkim Przedwiecznym albo dąży do ich obalenia i restauracji ludzkich władców. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich ról. Jako członkowie tajnych służb albo sekretnych organizacji, będą korzystać z usług największych (nie)sław Pięknej Epoki, takich jak: Emma Goldman, Leon Czolgosz, Nikołaj Kibalczyc, a nawet Otto von Bismarck czy Sherlock Holmes!

Gra została zaprojektowana przez Martina Wallace’a – jednego z najlepszych autorów współczesnych planszówek. Polska edycja jest drugą edycją tej gry, w której usprawniono mechanikę, skrócono czas rozgrywki oraz zaprojektowano na nowo całą szatę graficzną. Dzięki tym zabiegom Studium w Szmaragdzie to gra wyjątkowa, łącząca niesamowity klimat z perfekcyjnie zaprojektowanymi zasadami. To gra dla miłośników śledztw, strategicznego planowania, bezwzględnej interakcji oraz ukrytych tożsamości.

Wiek: 14+

Czas rozgrywki: 60 minut

Liczba graczy: 2-5

Zawartość pudełka:

1 instrukcja gry

1 kartonowa plansza

50 pionków agentów

50 kostek wpływów

5 dysków punktów zwycięstwa

50 kart startowych

15 znaczników poczytalności

66 kart gry

9 kart miast

9 kart arystokracji

6 kart sekretnej tożsamości

2 znaczniki torów

6 pionków zombie

1 kostka poczytalności

Pobierz instrukcję do gry STUDIUM W SZMARAGDZIE

SwS_Montaz_01