Ogar i inne opowiadania – konkurs 2w1!

9 października 2015 | Komiks, Konkurs | 0 comments | Autor:

image

Bardzo miło nam zaprosić na kolejny w tym tygodniu konkurs, który tym razem jest konkursem „2w1” organizowanym ze Studiem JG. Do rozdania mamy dwa egzemplarze komiksu H.P. Lovecraft – OGAR i inne opowiadania w adaptacji Tanabe Gou, na który składają się adaptacje opowiadań: Świątynia, Ogar i Zapomniane miasto. Dochodzą nas głosy, że wydanie jest kapitalne, więc warto się pokusić!

Konkurs składa się z dwóch trwających równolegle odsłon – Facebookowej i mailowej. W każdej można wygrać po jednym egzemplarzu komiksu, natomiast zwycięzców wylosujemy spośród osób, które spełnią podane warunki. Facebookowa odsłona jest łatwiejsza (tym samym szanse na zwycięstwo mniejsze) i polega na „polajkowaniu” i udostępnieniu wpisu z naszego fanpage’a z linkiem do niniejszego konkursu. Odsłona mailowa polega na przesłaniu odpowiedzi na poniższe trzy pytania na adres konkurs@hplovecraft.pl z tytułem: OGAR KONKURS, do wtorku 13 października włącznie. Pytania nie są banalne, więc najwięksi fani mogą upatrywać tutaj dużo większych szans na zwycięstwo. Można brać udział w obu konkursach naraz, ale zwycięstwo w jednej odsłonie wyklucza zwycięstwo w drugiej.

Pytania dotyczą opowiadań, które zostały zaadaptowane do komiksu Studia JG:

1. Jaki stopień wojskowy ma narrator Świątyni, Karl Heinrich?

2. Opowiadanie Ogar jest w dużej mierze hołdem i ukłonem dla poprzedników Lovecrafta. Już sam tytuł nawiązuje do pewnej powieści pochodzącego ze Szkocji brytyjskiego pisarza. Proszę podać o kogo chodzi oraz tytuł powieści (obojętnie czy w tłumaczeniu czy oryginale).

3. Dotychczasowe tłumaczenie tytułu opowiadania Zapomniane miasto nie jest ścisłe. Niebawem ukaże się nowy przekład tego tekstu. Proszę podać, jaki tytuł będzie nosiło opowiadanie w nowej wersji.