5. urodziny – Spisek przeciwko ludzkiej rasie – konkurs

25 listopada 2015 | Aktualności, Konkurs, Książki, Patronat, Spisek przeciwko ludzkiej rasie, Thomas Ligotti | 0 comments | Autor:

Ogłaszamy drugi i ostatni konkurs urodzinowy, a tym samym ostatnią atrakcję na dziś. Do wygrania jest książka Thomasa Ligottiego Spisek przeciwko ludzkiej rasie od wydawnictwa Okultura. Drobny opis pozycji, który zamieściliśmy parę dni temu: „Spisek przeciwko ludzkiej rasie to książkowy esej największego spadkobiercy Lovecrafta w dziedzinie weird. Książka przedstawia esencję pesymistycznej filozofii Thomasa Ligottiego, w bolesny i bezkompromisowy sposób stara się dowieść starej buddyjskiej prawdy, że życie = cierpienie, a przy okazji stanowi swego rodzaju objaśnienie, co miał na myśli umysł, który stworzył Teatro Grottesco. Sporą część książki autor poświęcił badaniu filozofii utworów weird fiction oraz ich związku z pesymizmem, jest wiele odwołań do dzieł Lovecrafta oraz ich analiz”.

ligotti_spisek_okladka

Dzięki uprzejmości wydawcy mamy dla Was jeden egzemplarz tej książki do oddania. Zwycięzcę wybierzemy spośród osób, które do jutra (26 listopada) do godziny 15:00 wyślą do nas na adres konkurs@hplovecraft.pl poprawną odpowiedź na pytanie:

W specjalnej przedmowie do Teatro Grottesco, napisanej dla polskiego czytelnika, Thomas Ligotti wyjaśnia jak na jego twórczość wpłynął świat wykreowany przez dzieła pewnego polskiego pisarza. Podaj imię i nazwisko tego polskiego pisarza.

Bardzo prosimy o wpisanie w tytule maila, że chodzi o KONKURS ZE SPISKIEM LIGOTTIEGO, jak również o podanie imienia i nazwiska oraz miejscowości zamieszkania w celu ogłoszenia jednoznacznego zwycięzcy. Wszelkie dane posłużą nam wyłącznie do wskazania zwycięzcy oraz wysyłki nagrody i zostaną usunięte z naszej skrzynki po zakończeniu konkursu. Powodzenia!