The Sinking City Kolejną Grą od Frogwares

8 marca 2016 | Gry, Inne, Konferencja, Premiera, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Firma Frogwares, od lat racząca nas „egranizacjami” przygód Sherlocka Holmesa, kończy powoli produkcję swego najnowszego dzieła – „Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter” (zwiastun poniżej). Wszystko wskazuje na to, że po ciepłym przyjęciu ich ostatniego tytułu „SH: Zbrodnia i Kara” studio zaczęło się rozwijać i poważnie rozważać zmiany w dotychczasowej strukturze rozgrywki, jednocześnie podnosząc jej walory graficzne.

No, ale nie to jest dla fana Lovecrafta najciekawsze. „Córka Diabła” wchodzi do dystrybucji w maju, więc programiści Frogwares zdradzili, co będzie ich kolejnym, dużym projektem. Tu miłośnicy cthulicznej grozy mogą radośnie klasnąć w dłonie, gra nosić będzie tytuł „The Sinking City”, a jej fabuła oparta została na wątkach opowiadań HP Lovecrafta i jego kontynuatorów. Wygląda na to, że prace są już zaawansowane, ponieważ wersja demonstracyjna zadebiutuje w marcu, na Game Developers Conference.

Twórcy obiecują „przygodową grę śledczą w otwartym świecie”. Czyli rzecz dość ambitną w założeniach poziomu realizacji. Nie jest to ich pierwszy romans z opowiadaniami HPL, w 2006 roku premierę miał „Sherlock Holmes: The Awakened”, czerpiący wątki z Mythosu Cthulhu. Pozostaje życzyć im szczęścia i pielęgnować nadzieję na udaną produkcję w lubianych przez nas klimatach.

L_4_R

screenshot_1920

L_16_1_R