C jak Cthulhu – Lovecraft dla najmłodszych

30 lipca 2017 | Książki, Mitologia Cthulhu, Premiera | 0 comments | Autor:

Jeśli mowa o książkach, ostatnie miesiące nie obfitują w publikacje Lovecraftowskie, warto jednak wspomnieć o pewnej propozycji dla najmłodszych kultystów – Merlin Publishing wypuszcza lada dzień trzecią książeczkę z serii ABC Mitów Świata, zatytułowaną C jak Cthulhu i dotyczącą mitologii stworzonej przez H. P. Lovecrafta.

 

Autorzy: Jason Ciaramella, Greg Murphy

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Kim byli Wielcy Przedwieczni? Gdzie leży R’lyeh? I co zdarzyło się w Dunwich? Odpowiedzi kryją się pod okładką tej książeczki, która zabierze Wasze dzieci w pełną humoru podróż do świata stworzonego przez H.P.Lovecrafta. Spotkają tam przedziwne postaci i miejsca, i przekonają się, że nawet Cthulhu był kiedyś mały!

C jak Cthulhu to trzecia odsłona cyklu ABC Mity Świata – zbioru najsłynniejszych mitologii, opracowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach. Przepiękne, klimatyczne rysunki bogów, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, przeniosą je do fantastycznych światów i ukształtują ich podstawową wiedzę o wielobarwnej kulturze.

Poznaj mitologię Cthulhu od A do Z:
A jak Abdul Alhazred
B jak Bogini
C jak Cthulhu
D jak Dom Wiedźmy
E jak Eldrich
F jak Fobie
G jak Ghule
H jak Hastur
I jak Innsmouth
J jak John Raymond Legrasse
K jak K’N-Yan
L jak Lovecraft
M jak Miskatonic
N jak Necronomicon
O jak Olmstead, Robert
P jak Providence
Q jak Q’yth-az
R jak R’lyeh
S jak Shoggothy
T jak Tiara Ezoterycznego Zakonu Dagona
U jak Ulthar
V jak Vigilant
W jak Wielcy Przedwieczni
X jak Xiurhn

W tym mieście 20 sierpnia 1890 roku urodził się H.P. Lovecraft, który w przyszłości miał stać się jednym z prekursorów fantastyki naukowej, kreatorem horroru lovecraftowskiego i twórcą mitologii Cthulhu.

Dziś Wam i Waszym dzieciom przedstawiamy całą mitologię Lovecrafta, pełną przedwiecznych istot i niewyjaśnionych zdarzeń. Chcemy w ten sposób przybliżyć maluchom popularne i chętnie wykorzystywane we współczesnej kulturze opowieści i postaci, a jednocześnie oswoić wszystkie potwory, które tak chętnie kryją się nocami w dziecięcych szafach. Chcemy, by dzieci wiedziały, że tak naprawdę mieszkają tylko w wyobraźni… a do tego potrafią być całkiem zabawne.

Oprócz książeczki do czytania dostępna jest także osobna kolorowanka:


Zamówienia można składać m.in. w sklepie Merlin.pl.