Nowiny z zagranicy IX.2017 – listy, audiobooki, zamknięcie Variorium Edition

24 września 2017 | Aktualności, Audiobook, hippocampus press, Książki, S. T. Joshi | 0 comments | Autor:


U Anglosasów przez cały czas dużo się dzieje w dziedzinie Lovecrafta. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy:


Doczekaliśmy się zamknięcia redagowanej przez S. T. Joshiego serii Variorum Edition, przedstawiającej definitywne wersje opowiadań Lovecrafta, z uwzględnieniem wszystkich wariantów, z finalną ich konsultacją z wszelkimi możliwymi źródłami. Pierwsze trzy tomy ujrzały światło dzienne już w 2015 roku, na ostatni z nich, H. P. Lovecraft’s Collected Fiction: A Variorum Edition: Revisions and Collaborations, zawierający wszystkie opowiadania „poprawiane” i napisane na zlecenie przez Lovecrafta, przyszło czekać kolejne 2 lata. Oprócz ostatecznych opowiadań znajdziemy kilka wersji pierwotnych tych tekstów, które pozwolą skonsultować, jak bardzo Lovecraft posuwał się w swoich ingerencjach.

Spis treści TUTAJ.


Regularnie ukazują się również kolejne zbiorcze wydania listów Lovecrafta z wydawnictwa Hippocampus Press. Jesienią czeka czytelników nie lada gratka, bo doczekaliśmy się nareszcie wydania wszystkich listów, które wymienili między sobą H. P. Lovecraft oraz legendarny fantasta, Clark Ashton Smith. Książka zatytułowana Dawnward Spire, Lonely Hill jest edycją limitowaną, w twardej oprawie, szytą, toteż jest rozprowadzana jedynie przez wydawcę, nie znajduje się w głównym obiegu i nie ma jej np. na Book Depository.

WSKAZÓWKA DLA KUPUJĄCYCH: właściciel wydawnictwa na specjalną prośbę kupujących z Europy wystawił kilka egzemplarzy księgi na portalu eBay, który proponuje znacznie niższe stawki przy wysyłce książek ze Stanów do Europy. Link do aukcji znajduje się tutaj: KLIK.


Inny zbiorczy tom listów ukazał się na początku lata. Letters to C. L. Moore and Others to pełen zestaw listów Lovecrafta do C. L. Moore, jej męża, pisarza fantastyki znanego również i u nas, Henry’ego Kuttnera, Fritza i Jonquil Leiberów, a także dwóch młodych twórców Harry’ego O. Fischera i Frederica Jaya Pabody’ego.


Jeśli ktoś lubi słuchać – H. P. Lovecraft Historical Society wydało w wersji dźwiękowej, z soundtrackiem, całość dokonań beletrystycznych Lovecrafta. Całość w ładnym pudełku z flash diskiem o pojemności 16 Gb z zapisem wersji audio wszystkich opowiadań można kupić TUTAJ. Oczywiście są też wersje w cenach preferencyjnych, wariantów jest kilka.