Wyzwanie z Innego Świata

31 grudnia 2017 | Aktualności, Tłumaczenia, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Na sam koniec roku 2017 Misterium Grozy, które do tej pory było jedynie audycją poświęconą tematyce strachu w literaturze, ogłosiło, że począwszy od 2018 roku zajmować będzie się także działalnością wydawniczą. Dziś na Facebooku zapowiedziało pierwszy tytuł i jest nim książka z w większości niepublikowanymi utworami Lovecrafta.

Wyzwanie z Innego Świata planowane jest na marzec 2018 roku. Autorem przekładu będzie Radosław Jarosiński, znany dotąd z e-booka Dziecięce koszmary i fantazje, który ukazał się wcześniej w tym roku i zawierał dziecięcą twórczość Lovecrafta.

Oprócz okładki wydawnictwo na razie nic więcej nie ujawniło publicznie. Ja za swej strony na pewno mogę powiedzieć, że tekstów będzie kilkanaście, większość była dotąd niepublikowana w Polsce i są to utwory pisane przez Lovecrafta wspólnie z innymi autorami lub dla nich poprawiane. Po ukazaniu się tego wyboru z beletrystyki Lovecrafta w zasadzie pozostaną do wydania już tylko pojedyncze drobne satyry i 1-2 utwory poprawiane (w zależność od tego, jak ostatecznie będzie wyglądał spis treści).