Groza jest święta – na papierze

12 września 2018 | Książki, Mitologia Cthulhu, Patronat | 0 comments | Autor:


Od jakiegoś czasu w sprzedaży jest objęte naszym patronatem papierowe wznowienie książki Mikołaja Kołyszki pt. Groza jest święta. Pierwotnie tytuł ten ukazał się w formie elektronicznej w Wydawnictwie Wielokrotnego Wyboru, jednak plik jest już niedostępny, zachęcamy więc do kupna książki w twardej oprawie:

GROZA JEST ŚWIĘTA – KUP U WYDAWCY

Książka została dodatkowo zredagowana, poprawiona i poszerzona o omówienie kilku kwestii. Z opisu:

Ile jest świętości w horrorze, a ile horroru w świętości?
Czy przełożenie badań nad religią protestanckiego teologa, Rudolfa Otto do dzieł znanego z głęboko materialistycznego ateizmu mistrza horroru jest pomysłem równie karkołomnym jak pozornie może się wydawać?
W jakim stopniu mitologia Cthulhu jest dziełem Lovecrafta, a w jakim jego przyjaciół i czy w ogóle możemy mówić w tym przypadku o mitach?
Książka Mikołaja Kołyszki to skrupulatny i obszerny zapis procesu poszukiwania struktury obejmującej twórczość legendarnego pisarza z Providence. Pomimo akademickiego charakteru bez wątpienia rzecz pisana przez fana i dla fanów.
Paweł Mateja – Carpe Noctem

Zachęcamy też do przeczytania luźnych uwag na temat wydania elektronicznego, którymi podzielił się z nami przed czterema laty Zbigniew Skabek: Groza jest święta – recenzja.