Lovecraft w 2019

15 lutego 2019 | Aktualności, Książki, Vesper, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

 

Pierwsze 2 miesiące nowego roku już prawie za nami, możemy więc podsumować, co tam nas czeka w 2019 w Lovecraftowskich książkach i komiksach:


PolskaWydawnictwo Vesper przygotowało podwójną ofensywę Lovecraftowską na koniec kwietnia – na pierwszy ogień idzie imponujący album z opowiadaniem Zew Cthulhu ilustrowanym przez François’a Barangera, artystę koncepcyjnego pracującego w przemyśle filmowym i grach wideo. Album w dużym formacie i twardej oprawie.

Album Zew Cthulhu – szczegóły

 


Drugi tom o takim samym tytule ma być z kolei zestawem dla rozpoczynających przygodę z Lovecraftem. 5 klasycznych krótkich opowiadań plus posłowie przedstawiające, gdzie ruszyć dalej na poszukiwania i na co uważać. Okładka miękka z grafiką Krzysztofa Wrońskiego, cena ok. 25 zł.

Zbiór Zew Cthulhu – szczegóły

 Wydawnictwo Egmont w kwietniu wyda po polsku kultowe dwie komiksowe historie napisane przez Alana Moore’a i zilustrowane przez Jacena BurrowsaPodwórze Neonomicon. Jeden album w twardej oprawie w przekładzie Jacka Żuławnika, ze wstępem i leksykonem nawiązań autorstwa Mateusza Kopacza. To z pewnością nie ostatni komiks Moore’a, który ukaże się w najbliższym czasie po polsku w Egmoncie.

Przedsprzedaż na stronie wydawcy

 


USA


Wydawnictwo Hippocampus Press zapowiedziało kolejne tomiszcza z listami Lovecrafta:

  • marzec – Letters with Donald and Howard Wandrei and to Emil Petaja – wszystkie istniejące listy wymienione między Lovecraftem oraz Donaldem Wandreiem i jego bratem, grafikiem Howardem, a także wszystkie listy, których adresatem był Emil Petaja. 552 strony.
  • marzec – Letters to Wilfred B. Talman and Helen V. Sully – wszystkie listy, których odbiorcami byli Wilfred Blanch Talman oraz Helen V. Sully. 574 strony.
  • I/II kwartał – Letters to Family and Family Friends – 1100 stron listów do rodziny, głównie ciotek Lillie i Annie, a także do przyjaciół rodziny.