Kolejne książki z listami Lovecrafta – przełom 2019/2020

20 października 2019 | hippocampus press, S. T. Joshi | 0 comments | Autor:

Mimo że Lovecraft dawno nie żyje, wciąż drukuje się na zachodzie jego nowe, niepublikowane dzieła – LISTY. Proces ten potrwa zapewne jeszcze kilka-kilkanaście tomów, zanim zniknie obfity zapas niewydanej korespondencji HPL-a, tymczasem wydawnictwo Hippocampus Press wydało kolejny tom i zapowiada dwa następne:Letters to Wilfred B. Talman and Helen V. and Genevieve Sully – 576 stron listów, których adresatami są: nowojorczyk holenderskiego pochodzenia, Wilfred B. Talman, z którym Lovecraft napisał opowiadanie Dwie czarne butelki i który zachęcił HPL-a do poszukiwań genealogicznych, a także Helen V. Sully oraz jej matka, Genevieve, partnerka Clarka Ashtona Smitha.

Zapewne pod koniec roku w Hippocampus Press ukaże się inny zbiór listów, Letters with Donald and Howard Wandrei and to Emil Petaja, listy do pisarza i poety, Donalda Wandreia, jego brata, rysownika Howarda, a także pisarza science fiction, Emila Petaji.

Z kolei jakoś na początku przyszłego roku lub nieco później opublikowany zostanie w tym samym wydawnictwie gigantyczny, 1200-stronicowy Letters to Family and Family Friends, zbiór listów do rodziny, głównie ciotek Lillie i Annie, a także do przyjaciół rodziny.