The Mask of Cthulhu – zapowiedź

8 listopada 2019 | Aktualności, Książki, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Wczoraj Wydawnictwo IX ogłosiło na Facebooku, że uzyskało potwierdzenie zaakceptowania umowy na wydanie zbioru Augusta Derletha pt. The Mask of Cthulhu, który pierwotnie ukazał się w 1958 roku w Arkham House. Książka ta w oryginale miała ok. 200 stron i zawierała wstęp oraz sześć opowiadań stanowiących oryginalny wkład Augusta Derletha w rozwijaną przez niego po śmierci Lovecrafta mitologię Cthulhu. Nie zawsze robił to zgodnie z pierwotną ideą swojego mistrza, niemniej warto będzie zapoznać się samemu z tymi dziełami i samemu ocenić ich jakość. Na pewno jest to bardziej uczciwy fragment jego działalności twórczej niż „pośmiertne współprace” z Lovecraftem, których efekt możemy czytać w tomiszczu Obserwatorzy spoza czasu. Za przekład The Mask of Cthulhu odpowiedzialny jest znany z tomiku Wyzwanie z Innego Świata Radosław Jarosiński, na ten moment nie jest jednak znana data premiery.

Spis treści: Introduction, The Return of Hastur, The Whipporwills in the Hills, Something in Wood, The Sandwin Compact, The House in the Valley, The Seal of R’lyeh.

Polecamy też śledzić inne poczyniania Wydawnictwa IX – w planach mają m.in. powieść The Night Land Williama Hope’a Hodgsona, o której Lovecraft ciepło się wypowiadał w Nadprzyrodzonej grozie w literaturze.