Tytuł komiksu: Lovecraft

Scenariusz: Hans Rodionoff, Keith Giffen
Rysunki: Enrique Breccia
Wstęp: John Carpenter

Tłumaczka: Paulina Braiter

Data wydania: luty 2004
Liczba stron: 144
Wydawca: DC Vertigo

Polskie wydanie: Egmont, czerwiec 2006
Format: B5
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN: 83-237-2804-6
Cena z okładki: 69 zł

Zobacz: recenzja #1, artykuł #1

Uwagi: Kiedy młody Howard Phillips Lovecraft niechętnie zostaje strażnikiem Necronomiconu, przeklętej księgi która stanowi drzwi poza świat, jego życie gwałtownie obiera dziwny, nieznany kierunek. Od nietypowego wychowania przez jego późniejsze sukcesy jako artysty, który misternie tka niesamowite historie, Lovecraft stąpa po cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością a dziwacznymi koszmarami z jego „fikcyjnego” horroru.

Niezwykły album o życiu Howarda Phillipsa Lovecrafta powstał w wyniku współpracy trójki znakomitych profesjonalistów. Hans Rodionoff, specjalista od wymyślania scenariuszy filmowych horrorów, napisał tym razem wstępny skrypt komiksu. Ostatecznie do formy graficznej tekst ten zaadaptował Keith Giffen, znany wcześniej z opowieści o superbohaterach. Rysunkami zajął się jeden z największych argentyńskich grafików – Enrique Breccia.

Wstęp natomiast napisał John Carpenter, jeden z najbardziej znanych reżyserów horrorów, który od lat jest miłośnikiem twórczości Lovecrafta. Na kanwie prawdziwych wydarzeń z życia pisarza osnuto horror w stylu lovecraftowskim. Skoro sam twórca wierzył, iż wymyślone przez niego demony są prawdziwe, na kartach tego komiksu pozwolono im wkroczyć w jego codzienność i pokazano, jak doprowadzają go do szaleństwa.