Parę złych wieści

16 października 2012 | cthulhu by gaslight, Galmadrin, Konstrukt, Koszmary i fantazje, Patronat, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Do tej pory rozpieszczaliśmy Was dobrymi wiadomościami, lecz niestety nie zawsze może być pięknie i przyszła pora na gorzką pigułkę:


Wybór listów oraz esejów Lovecrafta pt. Koszmary i fantazje, chociaż zapowiadany na listopad, nie ukaże się w tym miesiącu. Najprawdopodobniej ujrzymy go na półkach dopiero w przyszłym roku, w najlepszym wypadku w styczniu/lutym 2013. Powód: napięty harmonogram wydawniczy.


Jak niespodziewanie poinformował Jakub Kijuc, numer 5 komiksu Konstrukt był ostatnim zeszytem serii. Tym samym nie zobaczymy już kolejnych zapowiadanych części tego tytułu. Oficjalnym powodem zamknięcia cyklu było jak pisze autor komiksu: „Medium, które w pewnym momencie, pomimo swoich niewątpliwych zalet wynikających z połączenia obrazu i tekstu, okazało się niewystarczające dla całej historii”. To jednak nie koniec, a więcej na temat tej decyzji oraz przyszłych planów Jakuba Kijuca w świecie Konstrukcji można przeczytać POD TYM LINKIEM.


Dowiadywaliśmy się w wydawnictwie Galmadrin, czy dodatek do Zewu Cthulhu pt. Cthulhu By Gaslight, który miał ujrzeć światło dzienne w lipcu, w ogóle się ukaże, gdyż nagle po zwiastowanej premierze i jej przełożeniu zapadła niepokojąca cisza. Okazuje się, że owszem, dodatek będzie, tylko jeszcze nie wiadomo kiedy. Powód: „drobne problemy licencyjne”. I chociaż wszystko pomyślnie rozwiązano, to nadal brak kolejnej daty premiery.