Pocztówkowy wywiad z HPL-em

28 stycznia 2013 | Ciekawostki, Wywiad | 0 comments | Autor:

Powyższe zdjęcie przedstawia kartkę pocztową wysłaną przez przyjaciela Lovecrafta mieszkającego w miasteczku Brattleboro w stanie Vermont, Arthura Goodenougha. Oprócz notki gratulacyjnej za opowiadanie Szepczący w ciemności, znalazło się na niej kilka pytań odnośnie opowieści. Lovecraft, zamiast na osobnej kartce, odpisał drobniutkimi literami na tej samej pocztówce. Ponieważ odpowiedzi nie zadowoliły Goodenougha, na tej samej widokówce zapisał kolejne pytania i odesłał do Providence. W ten sposób powstał bodajże jedyny zapisany i odkryty wywiad z H. P. Lovecraftem.

Jak widać na zdjęciu, pocztówka pokryta jest wręcz absurdalnie gęstym pismem. Przypuszcza się wręcz, że Lovecraft, pisząc odpowiedzi, korzystał z lupy oraz igły maczanej w atramencie!

Właściciel widokówki, Nick Mamatas, podjął się heroicznego zadania transkrypcji i uporządkowania tekstu. Rezultaty zamieścił na stronie czasopisma „The Revelator”, w którego jednym z egzemplarzy pierwotnie znaleziono pocztówkę. Zapraszamy POD TEN LINK. Niestety tekst jest po angielsku, ale jeśli ktoś miałby ochotę go przetłumaczyć w ramach dobrej woli, to będziemy ogromnie wdzięczni i opublikujemy tekst na stronie!