„Kopiec” i inne nowiny – listopad 2013

5 listopada 2013 | Ciekawostki, Fan-art, Gry, Książki, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada, a tym samym trzecie urodziny naszego serwisu! Z tej okazji ogłosimy konkurs, w którym będzie można wygrać kilka książek (m.in. Zgrozę w Dunwich w twardej oprawie!) oraz zaprezentujemy coś specjalnego. Ale to za paręnaście dni, tymczasem poniżej przedstawiamy kilka pomniejszych newsów i jeden większy, zebrało się trochę!


Jakiś czas temu informowaliśmy na Facebooku o totalnie niezapowiedzianej premierze Gościa Draculi Brama Stokera w toruńskiej oficynie C&T (w linku spis treści), a tymczasem dzięki uprzejmości i spostrzegawczości Mateusza Skoczylasa dostajemy jeszcze bardziej zdumiewającą wiadomość. To samo będące na bakier z zapowiedziami i reklamą wydawnictwo wypuści 27 listopada książkę H. P. Lovecrafta i Zealii Bishop pt. Kopiec!!!

Wygląda na to, że znajdą się w nim napisane na zlecenie Bishop opowiadania: KopiecKlątwa Yiga oraz Sploty Meduzy. Szczególnie pierwszy z tekstów, najdłuższy, jest godny uwagi. Do tej pory znany był ze słabego przekładu Andrzeja Ledwożywa, więc tym bardziej należy się cieszyć z książki C&T. Co prawda mieliśmy trochę zastrzeżeń do pracy Katarzyny Bogiel nad Przypadkiem Charlesa Dextera Warda, niemniej z pewnością tłumaczenia tych tekstów będą lepsze niż dotychczasowe.

Poza tym w dziale ZAPOWIEDZI zamieściliśmy parę korekt co do dat wydania zagranicznych antologii Cthulhowych.


Od jakiegoś czasu w sprzedaży jest już polska wersja Zewu Dziczy, dodatku do Posiadłości Szaleństwa, gry planszowej bazującej na pomysłach Lovecrafta.

To samo wydawnictwo – Galakta – planuje także kolejny dodatek do kultowego już Horroru w Arkham. Zatytułowany będzie Mgły nad Kingsport i ukaże się według zapowiedzi lada moment, bo w IV kwartale tego roku.


Piotr Terlikowski dorzucił do swoich prac w dziale FAN-ART grafikę przedstawiającą Nyarlathotepa. Poniżej miniaturka – można klikać i oglądać :).


Za granicą ukazały się ciekawe książki: The Complete Tales of the Cthulhu Mythos, zbiór wszystkich opowiadań Lovecrafta kanonicznych dla mitologii Cthulhu, a także antologia wnikliwych esejów na temat HPL-a – New Critical Essays on H. P. Lovecraft.


W razie czego przypominamy, iż dział MUZYKA dzięki Wam wciąż się rozrasta i teraz wygląda naprawdę imponująco. Dziękujemy za wsparcie w szukaniu!


I na sam koniec – ciekawostka dla prawdziwych fanatyków, szperaczy, bibliografów, no i naukowców. Wątpimy, by kogoś to zainteresowało, ale obowiązek dziennikarski nakazuje – odkryto czasopismo, w którym po raz pierwszy ukazał się wiersz New-England Fallen, szczegóły w linku. Dotychczas uważano, iż pierwodruk nastąpił w książce Arkham House Bey­ond the Wall of Sleep.