Autorem poniższych artykułów jest Wojciech Kobza.

Słowniczek dla niewtajemniczonych w RPG


Polskie gry i dodatki

(chronologicznie)


Okładka Tytuł Szczegóły wydania Uwagi/opis
Zagadka rezerwatu Wydawnictwo S.R. 1995 Autor: Artur Marciniak. “Gra paragrafowa napisana w konwencji horroru. Czy zdołasz rozwikłać zagadkę starożytnego bóstwa? Czy staniesz się kolejną ofiarą fanatycznych indiańskich wyznawców Wielkiego Cthulhu? Dodatkowo – Howard Phillip [sic!] Lovecraft – opis cywilizacji Starych Istot, przybyłych z Kosmosu przed nadejściem ery Człowieka.”
Labirynt 6 MAG 1998 polska publikacja poświęcona systemowi Zew Cthulhu
Arkham Courier 2000-2003 cztery numery zinu poświęconego systemowi Zew Cthulhu


POBIERZ WERSJE PDF

Twierdza Wron MAG 2001 polska kampania do Zewu Cthulhu

Pierwsze wydanie gry

Wznowienie

De Profundis – gra na pograniczu szaleństwa Wydawnictwo Portal 2001 (wzn. 2009) gra osadzona w świecie mitów polegająca na wymianie listów, autor: Michał Oracz

Skrót do R’lyeh Wydawnictwo Portal 2010 almanach mistrza gry (Zew Cthulhu)

Zaginiony Masz-Wybor.com 2011 Gra paragrafowa Beniamina Muszyńskiego w uniwersum Lovecrafta. Książka przenosi czytelnika do lat ’60 XX wieku. Wciel się w postać Afroamerykanina Jordana Allana, który poszukując niedoszłego zięcia, trafia do pewnego portowego miasteczka. Okazuje się, że nic tu nie jest normalne…

Gry i dodatki spolszczone

(chronologicznie)


Okładka Tytuł Szczegóły wydania Uwagi/opis
Zew Cthulhu – podręcznik podstawowy

MAG 1995 (wzn. 2011) Recenzja wersji 6.0.
Przerażające podróże MAG 1996 scenariusze do systemu Zew Cthulhu związane z podróżami
Księga Strażnika MAG 1996 dodatek dla prowadzącego rozgrywki w grze Zew Cthulhu
Xięga bestyj, tom 1 MAG 1997 dodatek zawierający dodatkowe monstra do systemu Zew Cthulhu
Cthulhu 1990 MAG 1997 dodatek do systemu Zew Cthulhu omawiający rozgrywkę we współczesnym świecie
Horror w Orient Ekspresie MAG 1997 kampania do systemu Zew Cthulhu
Serce grozy MAG 1997 kampania do systemu Zew Cthulhu
Maski Nyarlathotepa MAG 1998 kampania do systemu Zew Cthulhu
Podręcznik Badacza Tajemnic MAG 1998 dodatek dla graczy w grze Zew Cthulhu
Krainy Snów MAG 1999 podręcznik wprowadzający krainę snów do systemu Zew Cthulhu
Almanach potworów MAG 1999 dodatek zawierający dodatkowe monstra do systemu Zew Cthulhu
Dzień Bestii MAG 2000 kampania do systemu Zew Cthulhu
Adios, A-Mi-Go MAG 2001 Dodatek do gry Deadlands, w którym przedstawiciele starszych ras z uniwersum H.P. Lovecrafta trafiają na Dziwny Zachód.
Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni Galmadrin 2013 Dodatek do gry Zew Cthulhu wprowadzający graczy w epokę wiktoriańską, czyli II połowę XIX wieku.
Zew Cthulhu: gra fabularna – starter Black Monk Games 2019 Starter to zbiór podstawowych zasad bazujących na systemie Zew Cthulhu, potrzebnych do rozpoczęcia przygody z grami fabularnymi. Dzięki nim będziecie mogli zacząć swoją przygodę z Mitami Cthulhu w prosty sposób. Ponadto, starter zawiera klasyczną przygodę dla początkujących pt. “Nawiedzony Dom”.
Maski Nyarlathotepa – starter Black Monk Games 2019 Patrzysz na Starter do największej i prawdopodobnie najbardziej epickiej kampanii w historii gier fabularnych: Zew Cthulhu – Maski Nyarlathotepa. Zawiera on zbiór podstawowych zasad oraz scenariusz pt. “Tajemnica czarnego sarkofagu”, który został napisany specjalnie dla polskiej edycji i jest preludium do niesamowitej opowieści…
Samotnie przeciwko ciemności Black Monk Games 2019 Samotnie przeciwko ciemności to przygoda dla jednego gracza, której akcja dzieje się jesienią 1931. Twój przyjaciel zostaje aresztowany i prosi Cię o pomoc. Rzucasz wszystko i ruszasz w szaloną podróż. W każdym odwiedzonym miejscu możesz znaleźć pomocne wskazówki… albo obłęd i śmierć.
Cienie Tatr Black Monk Games 2019 XX wiek obfitował w wiele niewyjaśnionych spraw, które zostały ukryte przed wzrokiem opinii publicznej… Scenariusze z podręcznika “Cienie Tatr” wrzucą Waszych Badaczy w wir wydarzeń w Polsce, z których tylko nieliczni wyjdą o własnych siłach.
Horror nad Wartą Black Monk Games 2019 Każdy ze scenariuszy z podręcznika “Horror nad Wartą” zaprowadzi Was do innego polskiego miasta. Tajemnicze morderstwa, niewyjaśnione zaginięcia i niewypowiedziana groza… Z tym wszystkim zmierzyć się będą musieli Wasi Badacze. Czy odważą się stawić czoła przerażającej prawdzie?
Zew Cthulhu: Podręcznik Strażnika Tajemnic Black Monk Games 2019 Zew Cthulhu 7. Edycja to kultowa gra fabularna pełna tajemnic i horrorów, gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię, a reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku.
Zasobnik Strażnika Black Monk Games 2019 Narzędzie dla Strażników, zawiera solidny 3-panelowy ekran Strażnika z kluczowymi zasadami, broszurę z informacjami do szybkiego poruszania się po Księdze Strażnika, dwa ekscytujące scenariusze z obsadą gotowych do gry śledczych oraz trzy mapy plakatowe.

Gry i dodatki nieprzetłumaczone

(chronologicznie)