News urodzinowy # 1 – gry paragrafowe

20 sierpnia 2011 | Ciekawostki, Gry | 0 comments | Autor:

Z okazji 121. urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta przygotowaliśmy kilka bardzo ciekawych newsów, z których najważniejszy i najbardziej radosny dla wielbicieli twórczości Mistrza Grozy zostawiliśmy na koniec, niczym wielką wisienkę na torcie.

Na początek dwie wiadomości dla graczy, w tym jedna z Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru, która ucieszy zwolenników czytania na Kindle’u:

Zaginiony na Kindle’a

Informujemy, że z okazji 121. rocznicy urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta ukazała się poprawiona wersja gamebookowego horroru Zaginiony autorstwa Beniamina Muszyńskiego. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru.


Czytelnik ma w niej możliwość wcielenia się w postać Afroamerykanina Jordana Allana, który poszukując niedoszłego zięcia, trafia do pewnego portowego miasteczka. Okazuje się, że nic tu nie jest normalne…

Zaginiony jest jak dotychczas największym interaktywnym literackim horrorem wydanym w Polsce.

Tkacze Burz

Zapraszamy również do zagrania w przeglądarkową grę paragrafową pt. Tkacze Burz, która co prawda rozgrywa się w średniowiecznych klimatach nordyckich, lecz w dwóch przygodach przebijają się stwory z czeluści pochodzące ze świata Mitów Cthulhu.