Anatomia koszmaru + Hermaion

14 listopada 2013 | Prasa, Spektakl | 0 comments | Autor:


Wszystkich ze Szczecina i nie tylko zapraszamy 27 listopada o godzinie 18 do Piwnicy przy Krypcie na spektakl pt. Anatomia Koszmaru.

Praca nad opowiadaniami wchodzącymi w skład „Anatomii koszmaru” rozpoczęła się jeszcze w wakacje. Podczas warsztatów w Cieszynie Drawskim uczestnicy pracowni teatralnej wybrali, opracowali i „ożywili” wybrane przez siebie opowiadanie jednego z trzech autorów opowieści niesamowitych: E. A. Poego, H. P. Lovecrafta i S. Grabińskiego. Spotkanie z ich twórczością to spotkanie z pytaniem o obcość jak i grozę otaczającego nas świata. To poszukiwanie demonicznych sił cicho tlących się w człowieku jak i w wytworach jego kultury. Każdemu z pisarzy przyświeca to samo pytanie: gdzie czai się źródło lęku?

Występują:
– w opowiadaniach Edgara Allana Poego: F. Toroński, O. Witek
– w opowiadaniach Howarda P. Lovecrafta: P. Fengler, K. Liczbińska
– w opowiadaniach Stefana Grabińskiego: M. Łuczyk, A. Partyka

Opieka artystyczna: M. Mroczek

SPEKTAKL DLA OSÓB POWYŻEJ 14. ROKU ŻYCIA! WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie na Facebooku


18 listopada ukaże się drugi numer czasopisma „badaczy ezoterycznych tradycji świata” „Hermaion”, prosto od wydawnictwa Okultura. Choć polecamy bez względu na tematykę i zawartość, to jednak zwracamy uwagę, że wśród wypisanych na okładce tematów numeru widnieją „mitologie Cthulhu”. Zatem dla fanatyka Lovecrafta nieuznającego innych treści też się coś znajdzie!