Kwartalnik Brama

6 lutego 2015 | Prasa | 0 comments | Autor:

brama_pismo

Dostępny jest już zerowy numer nowego czasopisma (w formie papierowej) poświęconego fantastyce, szczególnie fantastyce grozy – „Brama”. Zainteresują się nim zwłaszcza wielbiciele mitów Cthulhu. Oto co pisze o nim sama redakcja pisma:

Numer zerowy, poświęcony jest w dużej mierze H.P.Lovecraftowi. To w klimatach mrocznych bagnisk Nowej Anglii, straszliwych stworów Cthulhu, nasi autorzy stworzyli opowiadania, które są uczczeniem pamięci Samotnika z Providence. Miłośnicy ghost story, także znajdą coś dla siebie.

Oddajemy w Wasze ręce sześćdziesiąt stron wspaniałych, fantastycznych opowieści. Pozostajemy w mrocznych klimatach średniowiecza, będziecie mogli przeczytać artykuł o tajemniczych zgonach naszych królów, a przechodząc kilkaset lat do przodu, dowiecie się o XIX wiecznej modzie robienia zdjęć zmarłym i nie tylko swoim bliskim. Artykuł Anny Dymnej jest pełen oryginalnych zdjęć, często przerażających. Miłośnicy gier bez prądu znajdą artykuły o MTG, Warzone czy Pokemonach. Czyli o co chodzi, w tych karciankach i systemach bitewnych. Na koniec, Rysiek podzieli się swoją opinią o najnowszym Hobbicie, który dla jednych jest wspaniałym ukoronowaniem trylogii filmowej, a dla innych fantastycznym romansidłem.

W numerze:
Opowiadania:

Ł. Radecki „Brama”

S. Zack „Pokolenia”

M. „Orzeł” Wojteczek „Dom wschodzącego słońca”

M. Lewandowski „Siedlisko”

P. Borowiec „Góra krzyży”

M. Kaźmierczak „Narodziny ostatniego człowieka”

Arty

J. Gruszka ” Zagadkowe zgony średniowiecznych władców Polski”

A. Dymna „Zdjęcia ostateczne”

R. Brzeziński – felieton filmowy

Gry

M. Pawlaczyk „Warzone”

D. Prejs „Pokemon”

P. Rzeszutek ” MTG”

Czasopismo można kupić pod tym linkiem