Wrzesień z Lovecraftem w Vesperze

21 sierpnia 2023 | Inne | 0 comments | Autor:

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Lovecrafta. Wydawnictwo Vesper przygotowuje na wrzesień aż cztery premiery książkowe. Znajdziemy tam nie tylko twórczość cienia z Providence. Premiera wszystkich tytułów zapowiedziana jest na pierwszą połowę września.

Na pierwszy ogień idzie albumowe wydanie Zgrozy w Dunwich w przekładzie Macieja Płazy, ilustrowane przez Francoise’a Barangera. To już czwarty album z tej serii, po Zewie Cthulhu oraz dwóch tomach W górach szaleństwa

H.P. Lovecraft - Zgroza w Dunwich

Drugą wrześniową nowością jest niewielki zbiór opowiadań Lovecrafta zatytułowany Przyczajona groza. Poza tytułowym opowiadaniem, w premierowym przekładzie Macieja Płazy, znajdziemy tam jeszcze opowiadania Opuszczony dom, Przypadek Charlesa Dextera Warda, Zgroza w Red Hook, Coś na progu oraz Nawiedziciel mroku. Całość uzupełnia posłowie Mikołaja Kołyszko. Książka dostępna jest w miękkiej i twardej oprawie.

H.P. Lovecraft - Przyczajona groza

Trzecia książka ucieszy miłośników twórczości Lorda Dunsany’ego. Do tej pory w Polsce ukazał się tylko jeden zbiór jego opowiadań, pozostając obecnie białym krukiem. Bogowie Pegāny i inne opowieści fantastyczne były inspiracją dla Lovecrafta podczas tworzenia cyklu Krain Snów. Książka dostępna jest w twardej oprawie, a ilustracje autorstwa Sidneya H. Sime’a pochodzą z pierwszego oryginalnego wydania. Za przekład całości odpowiada Maciej Płaza.

Lord Dunsany - Bogowie Pegāny i inne opowieści fantastyczne

Ostatnią pozycję stanowi trzeci zbiór opowiadań z cyklu Kroniki Arkham zatytułowany Akolici Cthulhu. Za zawarte w zbiorze opowiadania odpowiadają m.in. Neil Gaiman, Jorges Luis Borges, Manly Wade Wellman czy Gustav Meyrink. Pełną listę opowiadań wraz z autorami podamy po premierze książki.

Akolici Cthulhu