Otwarcie

25 listopada 2010 | HPL.pl | 0 comments | Autor:

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy tak duży polski serwis w pełni poświęcony twórczości Howarda Phillipsa Lovecrafta. Było paru śmiałków przed nami, ale albo ich strony od dawna są już nieaktualizowane, albo zapoznanie się z ich treścią zajmuje mniej niż 10 minut. Mamy nadzieję, że fani Samotnika z Providence (chociaż takie określenie nie jest pełnoprawne – Lovecraft tak naprawdę tylko przez kilka lat życia był samotnikiem, co, mamy nadzieję, strona ta uzmysłowi w pełni fanom pisarza) i Mitologii Cthulhu spędzą na naszej stronie niezliczone godziny przekopując się przez tysiące stron, które w wyczerpujący sposób przedstawiają twórczość i osobę jednego z najbardziej niezwykłych pisarzy XX wieku.

Obecnie najbardziej dopracowanym działem strony jest H. P. Lovecraft, który już w tym momencie z bibliotekarską precyzją prezentuje rozległą bibliografię książek Lovecrafta, zarówno pozycji wydanych w Polsce, jak i tych anglojęzycznych. Po raz pierwszy w Polsce w tak rozległy sposób zostanie zaprezentowana wszelka twórczość pisarza. Większość opowiadań ma już swoje wpisy, natomiast eseje oraz wiersze i poematy będą sukcesywnie uzupełniane. Zachęcamy również do zapoznania się z obszerną biografią HPL-a, którą napisał Mateusz Kopacz.

Mitologia Cthulhu już niebawem odsłoni przed wami największe tajemnice pradawnego kultu, a Lovecraft w popkulturze zaprezentuje odwołania do twórczości pisarza, jakie odnajdziemy we współczesnych filmach, grach czy muzyce.

Postanowiliśmy już zaprezentować HPLovecraft.pl światu, ponieważ nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy jak świadomość, że ktoś nas ogląda. Dlatego czekamy na każdy możliwy feedback dotyczący strony, czy to tutaj w komentarzach, czy na naszym profilu na Facebooku. Nie ukrywamy, że odrobina wsparcia się przyda :). Jeżeli macie jakieś materiały dotyczące H. P. Lovecrafta, posyłajcie je na nasz redakcyjny adres: redakcja(at)hplovecraft.pl

Strona będzie sukcesywnie aktualizowana i poprawiana, każdego dnia spodziewajcie się nowości, a przynajmniej raz w tygodniu będziemy zamieszczać krótką relację co dodaliśmy, zmieniliśmy, usunęliśmy. Już teraz czeka na was przeszło 1000 stron, jeżeli nie wierzycie, wystarczy spojrzeć na „mapę strony„. Kolejne atrakcje już wkrótce!