Coś na progu #1 – okładka

21 grudnia 2011 | Coś na progu - czasopismo, Patronat, Prasa, Tłumaczenia, Wydawnictwo Dobre Historie | 0 comments | Autor:

Wiemy już jak będzie wyglądać okładka objętego patronatem naszego serwisu pierwszego numeru czasopisma „Coś na progu”, którego tematem przewodnim będzie Howard Phillips Lovecraft. Autorem grafiki jest Michał Oracz, znany głównie jako autor gry De profundis.

Oficjalna informacja mówi o tym, że pismo ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2012 i „zostanie wydane na papierze (60 stron, format zbliżony do „Talizmanu”) oraz na smartfony, e-readery i tablety. Pismo nie trafi do kiosków i Empików – będzie można je kupić jedynie wysyłkowo w księgarni Wydawnictwa Dobre Historie oraz w innych księgarniach internetowych.  Nakład papierowy numeru pierwszego wyniesie ok. 1500 egzemplarzy. W numerze 1. pojawią się teksty polskie i zagraniczne, opowiadania i duuużo publicystyki”.

Od siebie, jako współtwórców numeru 1 „Cosia”, dodamy, że pojawią się w nim nasze artykuły, a także tłumaczenia: tekstu największego badacza HPL-a – S. T. Joshiego – oraz niepublikowanego do tej pory w Polsce utworu samego bohatera pierwszego numeru – Lovecrafta. Mocno polecamy!