Ogar i inne opowiadania – komiks

24 września 2015 | Komiks, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

image

Jak już wspominaliśmy, 3 października, podczas MFKiG w Łodzi, nakładem wydawnictwa Studio JG ukaże się jednotomowy komiks H.P. Lovecraft – OGAR i inne opowiadania w adaptacji Tanabe Gou. Komiks składa się z trzech niezależnych historii będących adaptacjami opowiadań: Świątynia, Ogar i Zapomniane miasto. Zachęcamy do sprawdzenia na TEJ STRONIE przykładowych plansz.

„W mych udręczonych uszach pobrzmiewa nieustannie koszmarny furkot i trzepot oraz jakby słabe, odległe ujadanie jakiegoś wielkiego ogara. Nie jest to sen ani, jak się obawiam, szaleństwo, zbyt wiele się bowiem wydarzyło, abym mógł mieć jakiekolwiek wątpliwości” – tymi słowami rozpoczyna się Ogar, słynne opowiadanie H. P. Lovecrafta. Poznajemy w nim dwójkę poszukiwaczy przygód lub raczej parę wyjątkowo zuchwałych złodziei, którzy rabują groby w poszukiwaniu cennych artefaktów. Podczas jednej ze swoich eskapad odnajdują ciało pochowane z bardzo niezwykłym amuletem. Nie przypuszczają nawet, jak straszliwe ściągnie to na nich konsekwencje… Kultowe opowiadania mistrza horroru teraz w nowej, komiksowej odsłonie. Zobaczcie, jakie kształty może przybrać literacka groza.

Komiks zostanie wydany w formacie A5 w miękkiej oprawie z obwolutą, a już niebawem ogłosimy konkurs, w którym będzie można zgarnąć tomiki Ogara!