Nowiny z Dobrych Historii, RPG

7 lutego 2012 | Ciekawostki, Coś na progu - czasopismo, Gry, Książki, Prasa, Wydawnictwo Dobre Historie | 0 comments | Autor:

Fani H. P. Lovecrafta ostatnio powinni na bieżąco zaglądać na blog pisma „Coś na progu” – w drugiej połowie lutego ma ukazać się jego pierwszy numer, poświęcony HPL-owi, a tymczasem coraz więcej wiadomo na temat jego zawartości. I tak, znajdziemy tam „znakomity esej słynnego na całym świecie biografa i badacza H.P. Lovecrafta, czyli znanego także w Polsce – S.T. Joshiego. Tekst opowiada o tym, czym inspirował się Samotnik z Providence i odsłania kilka sekretów jego warsztatu pisarskiego”. Na blogu można przeczytać jego fragment.

Jednocześnie jeszcze raz zapraszamy na facebookowy profil Dobrych Historii – można tam śledzić newsy nt. nadchodzących publikacji Lovecraftowskich wydawnictwa, m.in. można pooglądać fragmenty okładki antologii Cienie spoza czasu, która ukaże się prawdopodobnie w marcu.


Zapraszamy do działu gier RPG, gdzie uzupełniliśmy podstrony o wszystkich wydanych w Polsce podręcznikach do Zew Cthulhu RPG. Autorem opisów jest Wojciech Kobza.


A na koniec sporej rangi ciekawostka, która u wielu pobudzi wyobraźnię do działania, ale też – mamy nadzieję – zachęci niektórych do powtórnego sięgnięcia po znakomitą powieść Lovecrafta rozgrywającą się na Antarktydzie, W górach szaleństwa.

Naukowcy dostali się do tajemniczego świata pod lodami Antarktydy