Cienie spoza czasu – wyniki konkursu

23 lipca 2012 | Cienie spoza czasu, Konkurs, Książki, Mitologia Cthulhu, Patronat, Wydawnictwo Dobre Historie | 0 comments | Autor:

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z Wydawnictwem Dobre Historie, w którym pula nagród to 3 egzemplarze objętej naszym patronatem antologii opowiadań w hołdzie H. P. Lovecraftowi pt. Cienie spoza czasu!

Aby zgarnąć jedną z książek, należy wysłać odpowiedzi na poniższe pytania:

1) Kilka opowiadań ze zbioru ukazało się już kiedyś w Polsce, w innych przekładach, ale w jednej książce. Są to Pustkowia F. P. Wilsona, Pan tej ziemi Gene’a Wolfe’a, Will Grahama Mastertona oraz Sekret noszony w sercu Morta Castle’a. Jaki tytuł miała polska antologia, w której znaleźć można wcześniejsze tłumaczenia tych tekstów?

 Dziedzictwo Lovecrafta

2) Ramsey Campbell, autor opowiadania Przyciąganie, które znajduje się w Cieniach spoza czasu, w te wakacje pojawi się w Polsce na pewnym konwencie. Jak się nazywa ten konwent oraz kiedy i gdzie się odbywa?

 Krakon, Kraków, 10-12 sierpnia

3) Campbell to nie jedyny zagraniczny pisarz z Cieni, który gościć będzie w tym roku w naszym kraju. Który z autorów opowiadań do Cieni spoza czasu pojawi się na wrocławskim Polconie  2012?

Edward Lee


Zwycięzcy konkursu:

1. Mariusz Wojteczek

2. Dominik Masłyk

3. Maciej Pęksa

Gratulujemy i zapraszamy na kolejny konkurs, w którym będzie można wygrać naszą koszulkę!