9 elementów literackiej kompozycji + info o Koszmarach i fantazjach

5 września 2012 | Artykuły, Ciekawostki, Prasa | 0 comments | Autor:

Wczoraj serwis Onet.Kultura zamieścił na swojej stronie artykuł pt. 9 elementów literackiej kompozycji wg H. P. Lovecrafta. Gwoli wyjaśnienia: w rzeczywistości jest to esej Lovecrafta pt. Literary Composition, do tego w wersji skróconej.

Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z pełną wersją tekstu, będzie musiał poczekać na planowany na późną jesień zbiór listów i esejów Lovecrafta pt. Koszmary i fantazje, który opublikuje wydawnictwo SQN. Przy okazji utworzyliśmy już stronę tej książki – znajdziecie tam prawdopodobnie ostateczny spis treści, z prawdopodobnie ostateczną kolejnością.

Miło nam przy okazji poinformować, że specjalnie do tej pozycji wstęp napisał S. T. Joshi. Poza tym książka będzie zawierać dużo przypisów, dodatkowe noty z informacjami, dział z krótkimi sylwetkami przyjaciół Lovecrafta wspominanych w książce, a także najprawdopodobniej indeks nazw i osób.

Zgodnie z planami wydawnictwa, książka będzie dostępna zarówno w wersji ekskluzywnej, w twardej oprawie, a także w wersji standardowej, z miękką okładką. Co jest dość rewolucyjne, gdyż będzie to pierwsza książka Lovecrafta w twardej oprawie.