Ciekawsze nowości książkowe z zagranicy – maj/czerwiec 2016

29 maja 2016 | Aktualności, hippocampus press, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

Wiosna i wczesne lato przyniosły bądź dopiero przyniosą kilka zagranicznych, ciekawych nowości książkowych. Tradycyjne polecamy zakupy na stronie Book Depository, w której wysyłka jest za darmo, a ceny od razu przeliczane na złotówki. Oto wybrane przez nas pozycje, pełną listę zaś zapowiedzi znajdziecie na stronie ZAPOWIEDZI:


JUŻ DOSTĘPNA

letters_shea_strauch_white

Hippocampus Press nie ustaje z publikacją kolejnych tomów korespondencji Lovecrafta. Jest już kolejny: Letters to J. Vernon Shea, Carl F. Strauch, and Lee McBride White, pełen zestaw listów Lovecrafta do J. Vernona Shea, Carla F. Straucha oraz Lee McBride’a White’a. Okładka miękka, 434 strony.


JUŻ DOSTĘPNA

Complete_Cthulhu_Mythos_Tales

Pod koniec kwietnia ukazała się wersja kolekcjonerska wydanego pierwotnie w 2013 zbioru The Complete Cthulhu Mythos Tales, czyli wszystkich opowiadań Lovecrafta (plus kilku tekstów „poprawianych”) stanowiących kanon o mitologii Cthulhu. Wersja kolekcjonerska ukazała się w wydawnictwie Barnes & Noble, jest oprawiana w skórę, ma złocenia brzegów i wstążkę, a także plakat w środku. Można ją obejrzeć TUTAJ, a zamawiać w Book Depository za ok. 130 zł.


JUŻ DOSTĘPNA

black-wings-v

U wydawcy na stronie (PS Publishing) jest już dostępna (więc w Book Depository pewnie niedługo też się pojawi) kolejna część antologii redagowanych przez S. T. JoshiegoBlack Wings V.


DOSTĘPNA NA POCZĄTKU CZERWCA:

letters_baldwin_rimel_frome

Wraz z początkiem czerwca ma być dostępny w sklepach kolejny zbiór listów od Hippocampus Press: Letters to F. Lee Baldwin, Duane W. Rimel, and Nils Frome, czyli pełen zestaw listów Lovecrafta do F. Lee Baldwina, Duane’a W. Rimela oraz Nilsa Frome’a. Okładka miękka, około 500 stron.


DOSTĘPNA NA POCZĄTKU LIPCA

fungi_annotated

To może być jedna z ważniejszych książek z analizami Lovecrafta. 40 lat badań David E. Schultza nad Grzybami z Yuggoth zaowocowało książką, gdzie same komentarze do słynnych 36 sonetów Lovecrafta zajmują około 250 stron. W planach na początek lipca.