Lovecraft (i nie tylko) w C&T w tym roku

10 lutego 2017 | Aktualności, C&T, Poezja, Zapowiedź | 0 comments | Autor:

W Wydawnictwie C&T ukaże się kolejny tom opowieści Lovecrafta. Zaplanowano go najwcześniej na przełom czerwca i lipca, ale niewykluczone, że pojawi się dopiero jesienią. Będzie on nosił tytuł Nienazwane i zawierał opowiadania grozy pominięte w tomach przełożonych przez Macieja Płazę, a także kilka tekstów poprawianych przez HPL-a dla innych twórców, w tym najlepszy z niedostępnych jak dotąd po polsku, czyli The DisintermentWarto też zwrócić uwagę, że po raz pierwszy od dawna, do tego w nowym przekładzie, ukaże się wybitny The Night Ocean R. H. Barlowa.

Liczba stron: około 240

Cena: 27 zł

Przekład: Katarzyna Maciejczyk

Spis treści:


Pozostając przy Lovecrafcie: ponieważ niektórzy pytają, chyba możemy zdradzić, że w wydawnictwie trwają przymiarki i przygotowywane są plany publikacji szerszego wyboru poezji H. P. Lovecrafta. Ponieważ jednak wszystko jest w fazie wstępnej, nie będziemy zdradzać więcej, gdyż dużo jeszcze może się zmienić. Cel z pewnością jest taki, aby uwzględnić wszystkie utwory poetyckie HPL-a o charakterze niesamowitym i fantastycznym.


Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że prawdopodobnie w marcu ukaże się powieść podziwianego przez Lovecrafta Williama Hope’a HodgsonaSzalupy Glen Carrig. Bardzo pozytywną niespodzianką jest ilustracja na okładce znanego z tomu Przyszła na Sarnath zagłada Krzysztofa Wrońskiego. Jak zwykle jest co podziwiać: